Že všechna svítidla nejsou pro náš organismus zdravá, to už dávno víme. Dříve používané zářivky způsobovaly časté bolesti hlavy a krční páteře školákům, kteří pod jejich září trávili dlouhé hodiny. Zářivky jsou už dávno překonané LED svítidly, a tak není divu, že se vědci stále častěji zajímají o to, jaký vliv na zdraví organismu má působení světla z LED světelných zdrojů. Podle nejnovějších studií velmi záleží na barvě světla. Je-li modré, může mít negativní účinek, zároveň se ale vědci shodují, že běžná LED svítidla pomáhají zvýšit koncentraci, podporují zdravý spánek, posilují biorytmus a pozitivně ovlivňují vitalitu a kvalitu života.
Může za to světlo
Za dobře fungující biorytmus každého člověka odpovídá do značné míry světlo. To ovlivňuje výkon a vyčerpání člověka. Protože každý z nás má tento biorytmus jiný, je třeba osvětlení navrhovat individuálně. Návrháři a vývojáři nových svítidel pracují na tom, aby světla v domácnosti přinášela zejména přirozené světlo s odpovídajícím jasem a barevnou teplotou. Často se v interiérech používají chytrá Q-světla, která pomocí časovačů a detektorů pohybu dokonale přizpůsobí svůj jas vašim potřebám.
Je důležité vyvážit správně modrou složku světla, která je odpovědná za aktivaci energie. Produkuje v těle hormony, které stimulují aktivitu, je to takový budík, který vám nedovolí usnout. Proto je výhodné přes den svítit světlem s obsahem modrého světla, zatímco večer je dobré se ho vyvarovat, abyste mohli v klidu odpočívat a relaxovat. Inteligentní Q-svítidla se vyrábí s širokým barevným spektrem 16 milionů barevných odstínů, které lze nastavit individuálně podle vašich potřeb. Záleží pouze na vás, zda potřebujete více studeného modrého světla k soustředěné práci na home office, nebo oceníte naopak teplé červené tóny světla, které vám pomohou uvolnit se a relaxovat s rodinou či přáteli.
Nevybrali jste si z nabídky navržených svítidel? Nechte si vyrobit svítidlo na míru v požadovaném rozměru, intenzitě, barvě světla i s daným typem ovládání podle vašich požadavků a představ.