Bioklimatická pergola – 6 důvodů, proč se ji vyplatí pořídit

Bioklimatické pergoly jsou čím dál tím populárnějším řešením, a to zejména díky svým moderním prvkům. Ty umožňují regulovat teplotu uvnitř pergoly a zároveň chrání její uživatele před vnějšími vlivy, včetně UV záření či deště. V první řadě však budete mít pohodlné místo k relaxaci, jež budete moci využívat za jakékoliv situace.

Regulace teploty

Bioklimatické pergoly jsou obvykle vybaveny prvky, jako jsou mechanické markýzy, žaluzie či ventilace, které umožňují regulovat teplotu uvnitř pergoly. I během vysokých teplot si tak můžete uvnitř pergoly vytvořit ideální prostředí pro trávení svého času v exteriéru.

Zhodnocení nemovitosti

Moderní a kvalitní pergola dokáže vaši nemovitost zhodnotit i o několik desítek tisíc korun, díky čemuž se zvýší její celková hodnota. Ve výsledku se tak jedná o investici do budoucna, kterou zaručeně oceníte.

Ochrana před nešvary počasí

Bioklimatické pergoly dokážou své uživatele ochránit před slunečním svitem, větrem i deštěm. Většina z nich je totiž vybavena výsuvnými lamelami, jež slouží ke stínění i úplnému zakrytí vnitřního prostoru pergoly.

Přečtěte si také:  Bazalka najde široké využití v kuchyni i při péči o vaše zdraví

Jednoduché ovládání

Lamely a ostatní prvky u bioklimatických pergol jsou obvykle mechanické, díky čemuž je lze jednoduše ovládat pomocí dálkového ovládání nebo mobilní aplikace. Snadno tak můžete na pár kliků zastínit nebo úplně uzavřít prostor, kde budete trávit svůj čas.

Skvělý design

Bioklimatické pergoly disponují jedinečným a moderním designem, který se hodí nejen k novostavbám, ale i starším rekonstruovaným budovám. Zároveň jsou vyrobené z velmi pevných a odolných materiálů, a to zejména hliníku, díky čemuž disponují vysokou odolností a dlouhou životností.

Kvalitní odpočinek

Na rozdíl od běžných pergol můžete bioklimatické pergoly využívat po celý rok, a to i v zimě. V každém případě záleží na tom, jakými prvky je pergola vybavena a jak vás pomocí nich ochrání před různými nešvary počasí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *