Detektory kouře nebo plynu jsou užitečné a mohou zachraňovat životy

Chcete každou nic klidně spát bez obav z toho, co se ve vaší domácnosti může přihodit? Pak dbejte na základy bezpečnosti v případě rizika požáru, či úniku plynu anebo vody. Se vším vám pomohou chytří pomocníci.

Na mysli máme samozřejmě detektor plynu, kouře, CO2 a jim pdobné. A nenechte se mýlit. Dnes už nejde jen o nějaké obyčejné alarmy se zvukovým varováním. Umí toho totiž mnohem víc.

Nejnebezpečnější je oxid uhelnatý

Každý rok podlehne řada lidí rizikům, která vznikla na místě, kde je neočekávali – v domácnosti. Často je jejich původcem například špatně udržovaná karma či plynový spotřebič. Ovšem k nehodám může dojít i v případě, že byla revize spotřebičů provedena řádně. Nehody se zkrátka stávají, ovšem jejich následky lze minimalizovat.

Chytrý detektor CO2 vás tak vyburcuje okamžitě, jakmile ve vzduchu zachytí podezřelé množství tohoto plynu. A to je opravdu důležité, protože CO2 není cítit a jediným příznakem jeho nadbytku je pouze ospalost a únava. A pokud vás podobný stav přepadne třeba ve vaně, můžete se snadno utopit. A totéž platí i o dětech.

Přečtěte si také:  Online schůzí omezíte šíření nákazy koronaviru

Chytrý detektor však nespustí pouze zvukový signál. Naopak. Upozornit vás může i prostřednictvím SMS či jiného systému pro případ, že byste nebyli doma. To se může hodit kupříkladu tehdy, když odjedete na dovolenou nebo budete v práci.

Jak fungují další detektory

Velmi dobrým pomocníkem je také ten, který odhalí únik vody. Pokud ho instalujete poblíž pračky nebo třeba myčky, můžete snadno zabránit větším škodám na vybavení nejenom vaší domácnosti, ale třeba i té u sousedů. Kvalitní detektor kouře pak dokáže zachytit i ty nejmenší stopy hoření a varuje vás tak před rizikem ještě dřív, než vypukne naplno. A kde se o chytrých detektorech dozvědět víc? Jděte na stránky Eon.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *