Využití mozaiky v koupelně a jiných exponovaných prostorách

V koupelně se chceme cítit především pohodlně. Hledáme tu totiž relaxaci  a odpočinek. To však nebude možné, pokud se kupříkladu pokaždé vždy hodně nadřeme při jejím úklidu.

Při plánování opravy koupelny je proto vždy třeba věnovat zvláštní pozornost dokončovacím pracím, a to především na stěnách a podlaze. Velké problémy nám v tomto ohledu může způsobit především vysoká vlhkost, změny teplot a samozřejmě také některé mechanické vlivy na stěnu. Tomu všemu se dokáží přizpůsobit například moderní mozaiky.

Kvalitní obkladový materiál, který dobře vypadá

A co nám tyto podmínky říkají? Především to, že použitý obkladový materiál musí být po všech stránkách stabilní během všech výše uvedených podmínek. Ovšem dbát bychom měli i na jednoduchou údržbu a odolnost vůči agresivnímu chemickému působení saponátů. Jedním z opravdu působivých řešení tohoto problému je právě mozaikový obklad.

Do koupelny se hodí různé druhy – radost vám tak udělá skleněná mozaika, ale třeba i kovová mozaika. S vhodným ošetřením jim totiž působení vlhkosti  a změny teplot nebudou dělat ani ty nejmenší problémy.

Přečtěte si také:  Venkovní versus interiérová dlažba

Široké možnosti kombinace

A abychom nezapomněli, mozaiky, inspirované současnými trendy, jsou velmi univerzální. Skvěle tak souzní s jakýmkoli materiálem, ať už je to industriální beton, klasická omítka nebo třeba severské dřevo. Navíc jsou velmi elegantní a i malý proužek mozaikového obložení pozvedne design jakékoliv koupelny na novou úroveň.

I když dříve šlo doslova o malá umělecká díla, jejichž pestrost vynikla především na velkém prostoru, moderní mozaika umí být i jednobarevná. Oko návštěvníka tak zaujme především svou strukturou, použitým materiálem a v neposlední řadě také precizností zpracování. Navíc jsou k mání celé mozaikové obklady, takže opravdu není nutné přikládat na stěnu čtvereček po čtverečku. A kde si vybrat? Doporučujeme e-shop Rdkachle.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *