Jaké druhy bazénů patří k nejoblíbenějším u českých zákazníků?

V případě, že se vám nechce chodit na veřejnou plovárnu, k rybníku či řece, a přesto se nehodláte ochudit o možnost koupání během parných letních dní, je řešením nechat si vytvořit bazén na míru přímo na vlastní zahradě u domu. Stačí k tomu přístup k vodě a trocha volného místa na pozemku. Jaký typ bazénu zvolit?

Přelivové bazény hrají prim

V Česku patří dlouhodobě k oblíbeným modelům zapuštěné přelivové bazény. Jsou vytvořené na stejném principu jako klasické veřejné bazény. Na okrajích těchto bazénů je vždy obvodový žlábek. Z nich voda odtéká do akumulační nádržky, poté je přefiltrovaná a tryskami vháněná zpátky do bazénu. Zajistí se tak neustále čištění vody, díky čemuž se můžete naplno věnovat vodním radovánkám bez hrozby, že se budete koupat ve špinavé vodě.

Moderní řešení představují skimmerové varianty

V poslední době jsou stále populárnější skimmerové bazény. Rozdíl mezi nimi a přelivovými spočívá v tom, že namísto odvádění vody skrz žlábky zde dochází k přímému nasávání vody do filtrační jednotky, kde se následně provádí čištění a voda se vrací zpět do bazénu. Skimmerové bazény jsou přeci jen náročnější na energie a jedná se o trochu dražší variantu nežli v případě přelivových modelů.

Aby stavba na zahradě vydržela co nejdéle bez nutnosti rekonstrukce, je zapotřebí dbát hlavně na kvalitu opláštění. Z tohoto hlediska se jeví jako nejlepší bazény vypláštěné těžkou fólií, jež zajistí dokonalou nepropustnost, odolnost vůči poničení a poškrábání, ale rovněž i ochranu před UV zářením.

Na koho se obrátit, chcete-li si nechat postavit nový zahradní bazén?

V případě, že se vám zalíbila představa koupání na vlastním pozemku, stačí se obrátit na solidního prodejce, který vám zařízení vystaví. V tuzemsku je specialistou na kvalitní bazén ALBIXON, společnost, jež každým rokem realizuje velké množství nadzemních i zapuštěných bazénů v přelivové či skimmerové podobě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *