Dopřejte si filtrační konvici s unikátní patronou od průkopníků ve filtraci vody společnosti Brita

První filtrace vody v podobě mechanických filtrů spatřila světlo světa již počátkem 19. století. K jejímu masivnímu rozšíření však vedla ještě dlouhá a trnitá cesta. K filtračním konvicím v podobě odpovídající té, v níž je používáme dnes, se lidstvo dopracovalo až v polovině století 20. A jednou z prvních společností, která se v této oblasti začala angažovat, byla Brita. Teprve později se objevily další dnes notoricky známé firmy jako například Aqupahor, BWT, Laica, Filter Logic a další, které na průkopnickou činnost značky Brita navázaly.

Značka Brita vždy přichází s něčím navíc

Od této značky filtračních konvic a patron se toho v budoucnu dočkáme ještě hodně. V současné době ale přichází s inovativními technologiemi filtračních patron, které nemají na trhu obdoby. Jde o vylepšení již tak věhlasných filtrů typu Brit Maxtra Plus. Za zmínku stojí především filtr Brita Maxtra Hard, který je speciálně zaměřen na tvrdou vodu, z níž velice efektivně odstraňuje vodní kámen. Doporučit jej tak můžeme zejména rodinám využívajícím vodu z vlastní studny, která ve většině případů patří k těm tvrdším díky vysokému obsahu vodního kamene. To že máte ve vodě vodní kámen, poznáte především díky nažloutlé zubní sklovině a potížím s ledvinami, které se v mnohem vyšší míře zanáší.

Přečtěte si také:  Proč je důležitá pravidelná údržba střechy?

Filtrační patrony toho dokážou ale mnohem více

Filtry do konvic ale odstraní z vody nejen vodní kámen. Jejich předností je zejména eliminace nepříjemné chlorové pachuti a také dalších nežádoucích látek, mezi které patří například herbicidy, pesticidy, těžké kovy jako měď či olovo a celá řada dalších. Filtry navíc dokážou ve vodě ponechat minerály potřebné pro dokonalé fungování lidského těla, jako například vápník nebo hořčík, a navíc mírně zvýší alkalitu vody. To má pozitivní účinky na organismus, který ji konzumuje. Alkalická voda vykazuje zejména antioxidační účinky a zabraňuje vzniku volných radikálů, čímž zpomaluje stárnutí organismu a pomáhá mu udržet se déle svěží.

Jakou filtrační konvici pro vaši domácnost?

Na výběr filtrační konvice si vyhraďte dostatek času a zvažte především, jaký objem bude pro všechny členy vaší domácnosti optimální. Zaměřte se také na její tvar a vzhled a jednoduchost používání. Praktické je také, vejde-li se vám konvice do přihrádky v lednici. Některé chytré konvice navíc dokážou samy včas upozornit na nutnost výměny filtru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *