Podlahy z masivního dřeva mají více použití, než si možná myslíte

Chcete mít doma skutečně originální a poctivý kus dřeva? Pak byste měli vědět, že z toho masivního se nedělají jen terasová prkna nebo saunové palubky, ale také podlahy. A rozhodně nemáme na mysli ty parketové, jež trpí mnoha nepříjemnými nešvary.

Dnes je k mání široká nabídka podlah z masivu jak z evropských, tak i z exotických dřevin. O jejich trvanlivost se nemusíte bát – stačí jedna drobná úprava v podobě kvalitního nátěru a z jejich krásy se budete těšit opravdu dlouho.

Jak poznat poctivé provedení?

Chtějte masivní a především dlouhá prkna – to je jednoznačné rozpoznávací znamení skutečné kvality a poctivého výrobce. Žádné zbytky a odřezky, ale jen ta nejvyšší jakost pro vaší spokojenost. Při výběru se však neorientujte jen podle vzhledu.

Nezáleží na tom, zda si domů pořídíte dubové nebo třeba smrkové palubky. Vždy platí, že jakékoli dřevěné podlahy se pyšní perfektními tepelnými vlastnostmi. Ani při chůzi naboso vás tak nikdy nebudou studit, a vsadíte-li navíc na ty vícevrstvé, pak vás potěší i možnost podlahového vytápění.

Přečtěte si také:  Exteriérové doplňky – jakou mohou mít podobu a jak na jejich výběr?

Dřevěnou podlahu zvládne položit každý

Stačí mít k dispozici jen dobře obroušený podklad (anhydrit, cement apod). Vše začíná aplikací disperzní penetrace (což je obdobné jako u dřevěné terasy). Následuje samonivelační stěrka a nakonec už jen pokládka masivních prken. Existují samozřejmě i další postupy, ale obvykle jsou si velmi podobné.

A chcete-li svou podlahu dodatečně ošetřit nebo té již starší vtisknout žádaný vzhled, pak vsaďte na šikovný osmo nátěr na dřevo. Nanáší se doopravdy jednoduše a zvládne to i absolutní začátečník. Dřevo však dokáže ochránit před všemi negativními vlivy prostředí – na to se můžete spolehnout. A kde se dozvědět víc? Zamiřte ke specialistům do e-shopu Au-mex.cz. Tam vám ochotně pomohou s výběrem té správné podlahy pro jakýkoliv prostor, a to včetně bohatého doplňkového příslušenství.

Wood Wooden Planks Planks Wooden  - Engin_Akyurt / Pixabay
Engin_Akyurt / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *