Jak vybrat perfektní záclony ve třech krocích? Vyzkoušejte našeho krátký průvodce

Pokud chcete svůj interiér trochu zútulnit, určitě by v něm neměly chybět záclony. Právě ty dokážou každé místnosti dodat pocit domova a zpříjemnit vám čas strávený uvnitř. Velká část lidí se však potýká s četnými problémy během výběru záclon, a to především ti, kteří s nimi nemají zrovna moc zkušeností. Ve třech krocích se vám tak pokusíme představit, jak můžete vybrat perfektní záclony do svého interiéru.

1.      Připravte si správné míry záclony

Pokud chcete u záclony dosáhnout co nejlepšího vzhledu, měli byste se už na úplném začátku zaměřit na její míry. Důležitá je samozřejmě její délka a šířka, která se vždy odvíjí od rozměrů okna, kde bude pověšená. Na pomoc si tedy vezměte metr a pusťte se do měření – délka by měla odpovídat výšce okna a šířka minimálně dvojnásobku šířky okna. U klasických typů oken lze vybírat i již hotové záclony, jež bez úprav pouze pověsíte.

Přečtěte si také:  Zakrývací plachty mají na zahradě řadu využití

2.      Rozhodněte se, jak záclony zavěsíte

Ještě předtím, než se rozhodnete záclony nakoupit, je namístě rozhodnout se, jaký typ pověšení si zvolíte – od toho se může opět odvíjet i délka záclony. Klasikou jsou běžné garnýže, na něž se záclony věší pomocí žabek. Žádnou výjimkou není ani umístění kolejnic mezi profil či lankové uchycení záclon – to je vhodné zejména u lehkých záclon.

3.      Dbejte na kvalitu záclon

Při výběru dbejte také na kvalitu záclon, díky čemuž si zajistíte jejich dlouhou životnost a odolnost. Nejčastěji jsou záclony vyráběny z bavlny či polyesteru, přičemž první varianta je považována za kvalitnější. Zároveň se zaměřte i na barvu a design záclon, které by měly odpovídat ostatnímu bytovému textilu uvnitř interiéru. Opravdu kvalitní záclony a další bytový textil naleznete na e-shopu Dante.cz, jehož nabídka potěší i ty nejnáročnější milovníky bytového designu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *