Romantický víkend poblíž jednoho z nejslavnějších českých hradů

Pár dnů strávených v obklopení přírodou, příjemným odpočinkem od každodenního shonu nejen v zaměstnání. Stačí si udělat čas, vše ostatní je už vlastně zařízeno. Hotelový apartmán na míru mladým párům i rodinám s dětmi, jednoduchá rezervace a výborná dopravní dostupnost i z centra hlavního města. Okolí Karlštejna si zamiluje každý návštěvník, vždyť právě zde odpočíval rád i římský císař Karel IV.

Zajímavé výlety napříč okolím Berounky

Poznávat okolí, kterému vévodí Berounka. Právě tuto řeku považuje většina zkušených vodáků za svou jedničku, hotel u Karlštejna na ni nabídne krásný výhled – v kombinaci s rozkvetlou zelení je to doslova balzám na duši.

A kam se ještě vypravit? Nabízí se například Koněpruské jeskyně, Lom Velká Amerika, stejně jako pověstný klid Radotínského údolí. Pokud zrovna nebude přát počasí, nic se neděje, protože v areálu hotelu je relaxační centrum. A kdo nebude chtít nikam daleko, může si užít raut s grilováním nebo návštěvu Zooparku Karlštejn, kde chovají francouzské oslíky, ale především pak kočkovité šelmy včetně oblíbených „králů zvířat“.

Přečtěte si také:  Chcete letět na Maledivy last minute a ušetřit? Leťte s námi!

Dominantou regionu je samozřejmě oblíbený hrad

Každý zájemce si může vybrat, ubytování v hotelu Karlštejn přináší celkem jednadvacet různých pokojů, kapacita tedy dosahuje takřka padesáti lůžek. Rychlý internet, klimatizace, svatební pokoj jako příjemné zakončení aktivní dovolené ve dvou.

Líbit se tu však určitě bude i dětem a milovníkům historie. Vždyť právě hrad Karlštejn, který dal vystavět Karel IV. již ve 14. století, láká klienty hotelu ke krátké procházce. Kultura tu opravdu jen kvete, a to nejen během letních měsíců. Nahlédnout je možné do muzea voskových figurín i vinného sklípku, variant zábavy je zde dost a vybere si skutečně každý!

Proč se potom nenechat okouzlit atmosférou, když se nabízí například i krátká projížďka královským kočárem?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *