Romantický víkend poblíž jednoho z nejslavnějších českých hradů

Pár dnů strávených v obklopení přírodou, příjemným odpočinkem od každodenního shonu nejen v zaměstnání. Stačí si udělat čas, vše ostatní je už vlastně zařízeno. Hotelový apartmán na míru mladým párům i rodinám s dětmi, jednoduchá rezervace a výborná dopravní dostupnost i z centra hlavního města. Okolí Karlštejna si zamiluje každý návštěvník, vždyť právě zde odpočíval rád i římský císař Karel IV.

Zajímavé výlety napříč okolím Berounky

Poznávat okolí, kterému vévodí Berounka. Právě tuto řeku považuje většina zkušených vodáků za svou jedničku, hotel u Karlštejna na ni nabídne krásný výhled – v kombinaci s rozkvetlou zelení je to doslova balzám na duši.

A kam se ještě vypravit? Nabízí se například Koněpruské jeskyně, Lom Velká Amerika, stejně jako pověstný klid Radotínského údolí. Pokud zrovna nebude přát počasí, nic se neděje, protože v areálu hotelu je relaxační centrum. A kdo nebude chtít nikam daleko, může si užít raut s grilováním nebo návštěvu Zooparku Karlštejn, kde chovají francouzské oslíky, ale především pak kočkovité šelmy včetně oblíbených „králů zvířat“.

Dominantou regionu je samozřejmě oblíbený hrad

Každý zájemce si může vybrat, ubytování v hotelu Karlštejn přináší celkem jednadvacet různých pokojů, kapacita tedy dosahuje takřka padesáti lůžek. Rychlý internet, klimatizace, svatební pokoj jako příjemné zakončení aktivní dovolené ve dvou.

Přečtěte si také:  Chcete letět na Maledivy last minute a ušetřit? Leťte s námi!

Líbit se tu však určitě bude i dětem a milovníkům historie. Vždyť právě hrad Karlštejn, který dal vystavět Karel IV. již ve 14. století, láká klienty hotelu ke krátké procházce. Kultura tu opravdu jen kvete, a to nejen během letních měsíců. Nahlédnout je možné do muzea voskových figurín i vinného sklípku, variant zábavy je zde dost a vybere si skutečně každý!

Proč se potom nenechat okouzlit atmosférou, když se nabízí například i krátká projížďka královským kočárem?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *