Lyžování v rakouských Alpách

Rakousko je naší nejbližší alpskou zemí, která umožňuje lyžování na ledovci. Nabízí 6.500 km sjezdovek ve výškách od 550 do 3.450 metrů nad mořem. V Rakousku si zimní sporty užijí nejen lyžaři, milovníci freeridu, ale samozřejmě také snowboardisté, protože téměř v každém středisku je snowboardový park. Rakouské Alpy lákají na vysoký standard služeb jak u lyžování, tak ubytování a přesto se ceny řadí mezi příznivé. V rakouských Alpách si můžete zalyžovat dokonce i v létě, ledovec Hintertux totiž nabízí celoroční lyžovaní.

Navštivte Kaprun

Rozhodně nejoblíbenější lyžařskou oblastí mezi českými lyžaři je Kaprun, ležící v překrásné přírodě mezi jezerem na úpatí hory Schmittenhöhe a městečkem Kaprun pod ledovcem Kitzsteinhorn. Sahá do nadmořské výšky přes 3.000 metrů nad mořem. Jedná se o první lyžařský areál v Rakousku. Svým návštěvníkům nabízí vynikající sněhové podmínky, upravené sjezdovky (celkem 139,5 km), vybavený snowpark a zároveň patří mezi nejoblíbenější freeridovou oblast v Alpách. Pro celou oblast Zel lam See-Kaprun platí jeden společný skipas. Kaprun je kromě jiného velmi oblíbený pro jarní lyžování.

Mountains Snow Alps Alpine Peak - Photos_kast / Pixabay
Photos_kast / Pixabay

Přívlastkem Monte Carlo Alp se pyšní další z rakouských středisek – Kitzbühel

Nachází se v nadmořské výšce 800 – 2.000 metrů nad mořem. Jedná se o jedno z nejznámějších a také nejluxusnější středisek z rakouských Alp, kde můžete potkat nejednu celebritu z celé Evropy. Nachází se ve východním Tyrolsku na půli cesty mezi Innsbruckem a Salzburgem. V lednu se v Kitzbuhelu konají závody Světového poháru ve sjezdovém lyžování na jedné z nejobtížnějších tratí světa „Streif.“ Svým návštěvníkům nabízí 170 km dokonale upravených sjezdových tratí všech obtížností a 54 moderních lanovek a vleků.

Přečtěte si také:  Představujeme největší fitness centrum v Ostravě

Celoroční lyžování nabízí Zillertal

Najdete zde perfektně upravené sjezdovky do výše až 3.250 metrů nad mořem skutečně 365 dnů v roce. Lyžaři a snowboardisté najdou na ledovci Hinterlux, který byl v roce 2011 oceněn portálem skiresort.de jako nejlepší lyžařská oblast na světě, přes 86 km sjezdových tratí se všemi stupni obtížnosti. Na své si také přijdou příznivci freeridu. Středisko Hintertux je nejrozsáhlejší ledovcovou lyžařskou oblastí Rakouska. Svým návštěvníkům nabízí sjezdové tratě se všemi stupni obtížnosti, včetně černých, což nebývá na ostatních ledovcích zvykem.

Pitztal je nejvýše postaveným ledovcem a zároveň nejmladším ledovcovým areálem v Tyrolsku, leží pod druhou nejvyšší horou Rakouska Wildspitze a nachází se v nadmořské výšce 1.740 – 3.440 m. Díky jistotě sněhové pokrývky si můžete lyžování v údolí Pitztal vychutnávat od září do května. V zimě vám tato oblast nabídne 40,6 m sjezdových tratí především střední obtížnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *