Chcete si jízdu na kole opravdu užít? Investujte do kvalitního cyklistického vybavení!

Bez čeho se žádný cyklista neobejde? Nejenom bez kvalitního kola, ale i řady cyklistických doplňků, které jízdu povznášejí na novou úroveň. Co by v jeho výbavě nemělo chybět? Poradíme vám!

Češi patří mezi nadšené cyklisty. Na silnicích se jich, jak jste si jistě všimli, pohybuje celkem dost. A i celou dovolenou na kole spousta lidí začíná upřednostňovat před dovolenou u moře – letos tedy určitě. A je to dobře. Jízda na kole je prospěšná v mnoha ohledech. Svědčí kloubům, srdíčku, (v závislosti na stupni znečištění vzduchu) plícím a samozřejmě i mozku. Také jste si všimli, že si na kole vyčistíte mozek a přijdete na jiné myšlenky?

Cruiser Bikes Bikes Cruiser Bike  - jillrose999 / Pixabay
jillrose999 / Pixabay

Jaké kolo zvolit?

Cyklisté, a je v podstatě jedno, zda profesionální či nadšení laici, kteří si bez padesáti uražených kilometrů nedokážou představit svůj víkend, nejsou žádnými troškaři. Základem je samozřejmě kvalitní cyklistické kolo. Jaké zvolit? To záleží především na terénu, který se rozhodnete zdolávat. Na trhu se setkáte s koly horskými, krosovými, trekkingovými, silničními či sjezdovými. Jejich rozdíly v podstatě prozrazují jejich názvy. Zatímco do náročného terénu je na místě zvolit kolo horské, na silnice a zpěvněné cesty je vhodnější kolo trekkingové. Rádi byste tyto terény střídali? Pak zvažte kolo krossové. A pokud máte rádi zatáčky, skoky a vysokou dávku adrenalinu, rozhodně doporučujeme celoodpružené kolo.

Přečtěte si také:  Výběr kvalitní hotelové matrace krok po kroku. Jaké parametry by měly být nejdůležitější?

Bezpečí na prvním místě

Nejde však jen o požitek z jízdy jako takový, ale i o bezpečí. To při jízdě mějte na paměti především! Za žádných okolností na jízdu nevyrážejte bez bezpečnostní helmy či přilby. Ta vám musí perfektně sednout, tedy nesmí být velká ani malá. Na hlavě zkrátka musí perfektně sedět, jinak při havárii nesplní svůj účel.

Helm Security Bike Traffic Wheel  - planet_fox / Pixabay
planet_fox / Pixabay

Nepodceňujte ani vhodné rukavice

Často podceňovaným bezpečnostním prvkem při jízdě na kole bývají i rukavice na kolo, jak jistě potvrdí každý, kdo na jízdu někdy vyrazil bez nich. K cyklistově bezpečí však přispívají i chrániče (kolen a loktů), správně zvolená obuv a vhodné cyklistické oblečení, ať již se jedná o cyklistické kraťasy, trička, mikiny, ponožky atd.

Dejte si do těla!

Dres na kolo by v každém případě měl být savý a zároveň prodyšný. Doporučit lze i lehký batoh na kolo, který pojme vše, bez čehož se na cestě neobejdete, jako je náhradní oblečení, mobilní telefon, pumpičku, peníze atd. Při samotné jízdě nezapomínejte na pravidelný pitný režim. Nezbytná tak je i cyklistická láhev! A pak už zbyde jen jediné – dát si do těla a cestu si pořádně užít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *