Zlaté slitky a zlaté mince: Co je aktuálně lepší?

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí. V případě, že hledáte vhodnou investici, pak vězte, že je v současné době velmi výhodné vložit peníze do investičního zlata, tedy zlatých slitků a mincí. Která z těchto dvou komodit je aktuálně populárnější?

Trh se zlatem je do jisté míry ochromený, prodej mincí ale neustal

Trh s cennými kovy, mezi něž se řadí investiční zlato, výrazně narušila panující pandemie nového koronaviru. Vzhledem k uzavření většiny významných společností, které zlaté slitky a mince vyrábějí, nastal jejich nedostatek v obchodech. Činnost zastavily i významné švýcarské rafinérie PAMP, Valcambi či Argor-Heraues, z nichž zlato putuje do České republiky.

Problém nastal hlavně se zlatými slitky, proto dnes mnozí investoři kupují hlavně zlaté mince, jež jsou dostupnější. A v mnohém i lepší. Oblibu si získaly hlavně zlaté mince Wiener Philharmoniker, které prodává specializovaná firma, jež se nachází v Praze v Obecním domě. Zmíněné mince jsou k dostání v několika baleních, největší je poptávka po baleních 10 a 20 kusů mincí Wiener Philharmoniker. Cena zlata je sice jednotná, zlaté mince se nyní ale dají pořídit výhodněji nežli zlaté slitky stejné hmotnosti. Mince mají navíc své kouzlo. Není divu, že je kupují sběratelé, pro něž investice do zlata není jen ekonomicky výhodnou záležitostí. Zlaté mince jsou atraktivnější rovněž z hlediska estetiky.

Jaké máte možnosti při nákupu zlatých mincí v Obecním domě?

Pakliže se tedy rozhodnete pro investiční zlato, je možná lepší zvolit zlaté mince nežli slitky. Zvláště tehdy, jste-li spíše drobnými investory. Ve zmíněném Obecním domě v Praze pořídíte kromě Wiener Philhamoniker také oblíbené kanadské mince s motivem javorového listu, případně známé americké a australské mince ze zlata nejvyšší ryzosti, tedy z 24 karátů.

Pro nákup zlatých mincí rozhodně nemusíte být nějak bohatí. Nejlevnější z nich se dají koupit už za cenu kolem 5.000 Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *