Dotace zelená úsporám 2021 vám přispěje i na nákup nemovitosti. Co musí splňovat?

Obvykle si tento příspěvek od státu spojujeme převážně s rekonstrukcemi rodinných domů. Ovšem málokdo ví, že stejný systém na může přispět i na nákup těch zbrusu nových. A nezáleží na tom, zda si je budete stavět sami od základů nebo pořídíte již hotové „dílo.“

Pokud má váš nový rodinný dům velmi nízkou spotřebu, pak je program Nová zelená úsporám určen přesně pro vás. Budete překvapeni, jak vysokou částkou vám může přispět

Téměř polovina milionu, která odlehčí rodinnému rozpočtu

Na jednu nemovitost totiž můžete získat příspěvek až 450 000 Kč. Nemůže však jít o jen tak ledajakou. Abyste obdrželi dotaci v maximální výši, musíte si pořídit pasivní dům, který bude odpovídat zadaným kritériím. Musí se kupříkladu pyšnit měrnou roční spotřebou tepla na vytápění menší než 15 kWh/m2 rok.

To však neznamená, že u jiného typu staveb přijdete zkrátka. Naopak. Menší dotace z programu Nová zelená úsporám 2021 jsou určeny i vám. Je nutné však vsadit na jednu podmínku. A tou je přítomnost aktivního větracího systému opatřeného rekuperací tepla. A jaké další příspěvky jsou k mání?

Přečtěte si také:  Nezapomněli jste na povinnou revizi komínu či kotle?

Stát vám přispěje třeba i na zelenou střechu

Nákup ani rekonstrukce nemovitosti se samozřejmě neobejde bez různých testů nebo technických plánů. A to vše vám může dotace zelená úsporám také pomoci zaplatit. Ve hře je například:

· Zelená střecha (800 Kč/m2);

· systém určený pro rekuperaci tepla z odpadních vod,

· technický dozor při stavbě,

· odborný posudek,

· tvorba odborného posudku,

· test neprůvzdušnosti test (až 35 000 Kč) a podobně.

Stát vám tedy přispěje téměř na vše. A to třeba i na solární zařízení. A to od těch nejjednodušších až po skutečně komplikované systémy. Na ty můžete získat finanční injekci i ve výši 150 000 Kč. Vždy se však nezapomeňte informovat, jak jsou dotace zastropovány. Například u rekonstrukce domu může jít o maximálně 50 % ceny a 550 00 Kč. Více informací získáte na stránkách Nazeleno.cz.

Building Solar Panels Truck  - Elsemargriet / Pixabay
Dotace zelená úsporám 2021 vám přispěje i na nákup nemovitosti. Co musí splňovat?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *