Plochá střecha promění podkroví ve výheň, je-li špatně provedena. Jak to napravit?

V našem okolí je tento typ střech velmi častý. Leckdy se až divíme, proč jsou tak upřednostňovány, když místnosti pod sebou dokáží v létě proměnit v nefalšovaný skleník a v zimě zase vyhánějí účty za energie do nehorázných výšek kvůli unikajícímu teplu.

Ovšem to vše jsou problémy pouze špatně provedených střech, bez odpovídajícího zateplení, parozábrany apod. Není tedy hned nutné měnit typ zakrytí vašeho domu (mnohdy to navíc ani není možné). Stačí vsadit na nápaditou rekonstrukci.

Správná skladba je absolutní základ

Kámen úrazu tkví už v samotné konstrukci ploché střechy. Ne vždy jsou totiž její vrstvy sestaveny správně. Jde o problém, který je v době zhotovování (bez adekvátního odborného dozoru) nezjistitelný. Potíže se začnou objevovat až časem.

Když vám dům říká, že potřebuje opravu

A jak se tyto chybě provedené rekonstrukce plochých střech projevují? Soubor příznaků lze shrnout do pěti základních bodů:

  • přehřívání prostorů v podkroví,
  • únik tepla v zimě, kdy se místnosti pod střechou jen těžko vytápějí,
  • narušení izolace,
  • koroze
  • a zatékání, jež se projevuje vznikem plísní či vlhkých skvrn zejména v rozích místností.
Přečtěte si také:  Dopřejte si filtrační konvici s unikátní patronou od průkopníků ve filtraci vody společnosti Brita

Ovšem ne vždy musí jít o špatnou práci řemeslníků. Leckdy se totiž podobné problémy objeví až po přidané nástavbě nebo jiném výrazném stavebním zásahu do horní části domu. Faktem však zůstává, že všechny tyto stavy vyžadují rychlý zásah specialisty.

Při rekonstrukci se dobré plánování vyplatí

Jen málokdo z nás však patří mezi odborníky na zateplení a izolace střech. I pouhé odhadnutí již vzniklé škody tak může být nad vaše síly. Neváhejte si proto k celé záležitosti přizvat odborníky z firmy EKISYS s.r.o., kteří za vámi bez potíží přijedou po celé ČR.  Zhodnotí stav vašeho domu a navrhnou možná řešení ještě předtím, než se vůbec první pokrývač nebo klempíř chopí práce. Ušetří vám tak řadu finančních prostředků, jež by se později musely vynaložit kvůli dodatečně zjištěným nedostatkům a vícepracem. Zjistěte více na stránkách Ekisys.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *