Jak vybírat bytový textil podle aktuálního ročního období

Také se chcete ve svém domě či bytě cítit maximálně útulně? Toho lze dosáhnout jen v případě, že ho vybavíte přesně tak, jak je to s ohledem na aktuální období roku vhodné.

Tento krok je velmi důležitý zejména  u textilií. Zatímco záclony můžete mít během celého roku stále stejné, pro povlečení do ložnice by to platit nemělo.

Vyberte si povlečení podle toho, jak nejraději spíte

Zatímco někdo nedá celoročně dopustit na spánek u otevřeného okna, jiný má zkrátka a dobře rád to své soukromí a pohodlí. A podle toho se vyplatí vybírat i bytový textil do ložnice. Jiný se totiž hodí na léto a jiný na zimu.

V létě oceníte především maximálně prodyšné a jen minimálně hřející materiály. Sem patří například oblíbený krep. To vlastně není nic jiného než 100 % bavlna, ovšem se speciální úpravou vláken. Nezahřeje vás tedy příliš mnoho, a jako bonus skvěle odvede pot. Ovšem má navíc i další výhody. U krepu totiž oceníte i jeho rychlou údržbu. Rychle schne a nemusí se žehlit.

Přečtěte si také:  Starý nebo nový? Jaké faktory ovlivňují prodej bytu v Praze

Další sázkou na jistotu je rozhodně hedvábí. Pokud si pořídíte kvalitní povlečení z hedvábí, které má základ v bavlně, dostanete po všech stránkách univerzální produkt. V zimě vás totiž dokáže zahřát a v létě vás naopak ochladí. A to je něco, co se rozhodně hodí.

Jak na to, aby textil v ložnici vždy báječně ladil

Jen o samotném výběru povlečení však estetika v ložnici není. Při jeho výběru musíte dbát také na to, aby se ve všech aspektech shodoval s dalším vybavením místnosti. Pokud to jen trochu jde, snažte se, aby měly všechny textilie kupříkladu stejný barevný základ.

Vsadit však můžete i na podobný vzor anebo vypíchněte jen jednu oblíbenou barvu, a tu uplatněně napříč veškerým látkovým vybavením. A aby vám to šlo doslova jako po másle, vyberte si své nové kousky z široké nabídky e-shopu Dante.cz. Získáte bezpočet možných kombinací, však uvidíte. A jako bonus  i báječné ceny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.