Venkovní versus interiérová dlažba

Zařizujete nový byt či dům a do některých místností byste rádi obklady a dlažbu? Poradíme vám, na základě jakých parametrů vybrat tu pravou.

Dlažba se v podstatě dělí na interiérovou a exteriérovou. Venkovní dlažba má své místo na terasách, balkonech a dalších veřejných venkovních prostorách, jako jsou okraje bazénů, chodníčky a přístupové cesty. Ve srovnání s betonovými dlaždicemi vyniká celou řadou benefitů, z nichž na prvním místě je stálobarevnost a nenasákavost.

Pevnost, odolnost a stálý tvar

Dlaždice určené do exteriéru jsou také velmi pevné, stejného tvaru, odolávají extrémním výkyvům počasí, ať již se jedná o extrémní žár či mráz. Na výběr navíc je široká škála barev a dalších speciálních prvků. Venkovní dlažbu v každém případě volte mrazuvzdornou a protiskluzovou, která vás ušetří zbytečných úrazů.

Dlažba interiérová

Další kategorií jsou obklady a dlažba interiérová. Tu je možné použít jak na podlahy, tak i stěny. Obklady však kvůli svým specifickým vlastnostem patří jen a pouze na stěny. Jak taková dlažba v interiéru může vypadat, se můžete podívat například na odkazu obklady a dlažby České Budějovice.

Přečtěte si také:  Klimatizace dokáže vzduch v bytě příjemně ochladit, pozor však na její nevýhody

Jakou dlažbu do koupelny?

Dlažbu do koupelny vždy volte protiskluzovou, na klasické byste mohli uklouznout. Na pozoru z tohoto důvodu také buďte před lesklými dlaždicemi. Sice na pohled dobře vypadají, ale praktické v koupelnách moc nejsou. Co se vhodné podlahoviny do koupelny týče, dlažba samozřejmě není jediným řešením. Praktické a odolné jsou také vinylové podlahy, které nabízejí například podlahy České Budějovice.

Vany, umývadla a sprchové kouty

Máte-li obklady a dlažbu vybrané, můžete přistoupit k výběru dalších koupelnových prvků. Krásné vany všech tvarů, umývadla a sprchové kouty nabízí například keramika Soukup. A spolu s nimi celou řadu další koupelnových doplňků, které z vaší koupelny udělají místnost, v níž budete s radostí trávit zbytek každého dne. S kompletní nabídkou se seznámíte na odkazu sanita České Budějovice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *