Dřevěné materiály: Z čeho udělat terasu nebo podlahu?

Dřevo je úžasný materiál. Velmi dobře se s ním pracuje, je nadčasové, odolné a působí příjemně. Dřevo se používá jako stavební materiál, ale své uplatnění nachází i v interiéru, například v podobě dřevěných podlah, které slaví velký comeback. Dřevo jako stavební materiál není jen prkno, ale může na sebe vzít mnoho podob, jako jsou třeba OSB desky, překližky nebo dřevěné plovoucí podlahy.

Dřevo a jeho výhody

Už na první pohled působí dřevo měkce. Není divu, že dřevěné podlahy jsou tolik oblíbené – navozují příjemnou atmosféru domova. Současně dřevo velmi dobře izoluje. Dřevěné domy obstojí výborně i v náročných podmínkách horských oblastí.

K výhodám dřeva patří nadčasovost a vysoká odolnost. Například dřevěnou podlahu můžete snadno zrenovovat, když ji zbrousíte a znovu napustíte. Se dřevem se také dobře pracuje, lze ho opracovat mnoha způsoby a využít ho pro různé účely.

Dřevo jako materiál pro stavbu teras

Jestli je vaším snem nová terasa, neváhejte ji postavit ze dřeva. Speciálně pro stavbu teras je jako stvořený dřevěný stavební materiál IPE. Toto světle až tmavě hnědé dřevo je velmi pevné a odolné. Vyznačuje se vysokou odolností, což oceníte právě u venkovních staveb.

Přečtěte si také:  Příjemné bydlení v Praze? Na Vackově!

Dřevo IPE je jako stvořené nejen pro stavbu venkovních dřevěných teras, ale používá se s velkým úspěchem také ve stavebnictví, staví se z něho zábradlí a dokonce trupy lodí.

Dřevěná podlaha ze sibiřského modřínu

Kromě stavebního materiálu nachází dřevo významné uplatnění při realizaci podlah. Dřevěné podlahy jsou tradiční a zároveň nadčasové. Klasikou je dub, ale stále oblíbenější je také sibiřský modřín, který roste v chladných regionech, a proto je mnohem tvrdší a odolnější než modřín z našich podnebných podmínek.

Kromě podlahy se dřevo z modřínu sibiřského používá také pro výrobu parket, zahradního nábytku nebo jako obklady na fasády.

Dřevěné materiály: Z čeho udělat terasu nebo podlahu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *