Osvětlení kuchyně nepodceňujte, může ochránit vaše zdraví

Při přípravě jídla se neobejdeme zejména bez dostatku pracovních ploch. Ovšem stejně důležité je i osvětlení, které při celém procesu použijeme. Možná vás to překvapí, ale správná barva světla a jeho ideální rozložení dokonce pečuje i o vaše zdraví.

Jako byste vařili pod slunečním světlem

Ta správná svítidla a osvětlení do kuchyně by měla mít pokud možno stejnou intenzitu a barvu, jako slunce za okny během jasného dne. A rozhodně nejde o samoúčelné doporučení. Vždyť správné barevné spektrum nám pomůže odhalit, zda jsou všechny používané potraviny v pořádku. Příliš umělé světlo totiž může mnohé zkreslovat, čehož mimochodem rádi využívají i obchodníci.

A ve hře není jen tohle. Ta správná svítidla vám umožní vychutnat si pestrost a čerstvost připravovaných potravin do poslední kapky – a to doslova všemi smysly. Nastartuje to ve vašich útrobách ty správné trávicí procesy.

Přizpůsobte osvětlení své kuchyni

A na co si dát pozor? Pro začátek si zapamatujte, že světlé, hladké a lesklé povrchy světlo odráží, zatímco matné nebo strukturované a tmavé kouty ho naopak pohlcují. Zvolená moderní svítidla by také měla bez kompromisů obsáhnout celý prostor pracovní plochy.

Přečtěte si také:  Využití mozaiky v koupelně a jiných exponovaných prostorách

Chtějte taková, která si vystačí jen s minimální údržbou. Vyhněte se levným halogenovým trubicím, jež je potřeba často měnit, a místo toho vsaďte třeba na LED řešení, jdoucí ruku v ruce se současnými trendy.

Potěší vás jak rychlým nástupem jasu, tak i možností regulace jeho intenzity a v neposlední řadě i dlouhou životností, během níž dochází jen k minimálním ztrátám svítivosti. A nezapomeňte na to, že světla nemusí přisedat jen ke stropu či stěnám. Osvětlete i spodní hranu skříněk za pomoci LED pásků, které je možné pro snazší údržbu i zafrézovat.

A kde se poohlédnout po širokém výběru? Vyzkoušejte specialisty na moderní osvětlení v e-shopu Obchod.aulix.cz. Vyberete si tu vhodné osvětlení podle typu místnosti i podle druhu samotného svítidla.

Bulb Lamp Light Bulbs Light - mfuente / Pixabay
Osvětlení kuchyně nepodceňujte, může ochránit vaše zdraví

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *