Zastřešení bazénu není zbytečný luxus

Na mnoha zahradách u rodinných domů můžete vidět bazény značky Albixon. A právě nyní v letních dnech si jejich hrdí majitelé nejvíce užívají svého vlastního koupání. Nemálo z nich je má osazeno zastřešením. Není to však jen zbytečný luxus ale praktické řešení, které šetří čas i peníze. Máte-li na své zahradě bazén, zcela určitě vám také doporučujeme jeho zastřešení.

Bez zastřešení je péče o bazén náročnější

I bazén bez zastřešení je samozřejmě skvělá věc. Jeho neustálé čištění od listí či jiných drobných nečistot i častější úprava pH pokud je deštivější léto, vám zbytečně přidělávají práci. Nadto bazén rychle vychládá a tím vrůstají náklady na jeho vytápění. Čtvrtou věcí je dříve končící sezóna koupání jestliže dříve přijde podzim. Všechny tyto okolnosti ovlivňují využívání vašeho bazénu.

bazen, skokansky mustek
Zastřešení bazénu není zbytečný luxus

Vše vyřeší zastřešení bazénu

Přitom řešení je velice snadné. Stačí si pořídit zastřešení bazénu a vaše koupací sezóna je rázem o mnoho delší i pohodlnější. Když se zkazí počasí, stačí zavřít střechu a nebudete muset pak hodiny běhat kolem bazénu, luxovat jej, čistit filtrační systém, zbavovat vodu listí ani tak často kontrolovat a upravovat pH vody. K tomu všemu zastřešení funguje jako skleník, tedy udržuje lokální mikroklima a bazén tak rychle nevychládá. Zastřešení bazénu o 8% zvyšuje teplotu vody.

Přečtěte si také:  Záclony a závěsy jako estetický i praktický prvek obývacího pokoje

Zastřešení má i příznivý ekonomický efekt

Výše uvedené důvody jsou jistě k zamyšlení, zvláště když si do kalkulačky dáte svůj čas strávený péčí o bazén, zvýšené náklady na bazénovou chemii i vytápění. Přitom zastřešení bazénů Albixon není náklad, který by nějakým zásadním způsobem zvedal celkovou pořizovací hodnotu. Jednoduše řečeno zastřešení bazénu není zbytečný luxus, který byste si nemohli dovolit. Samotné zastřešení je spíše jen doplňkem, který má pozitivní vliv na užívání bazénu a ještě šetří náklady na jeho provozování.

Prodlužte si svoji koupací sezónu a šetřete náklady na provoz svého bazénu pořízením zastřešení.

bazén, sedačka
Pohodlná sedačka patří ke koupání

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *