Římské rolety jako funkční i designový prvek do každé domácnosti

Dnešní možnosti zastínění jsou obrovské. Ať už jde o vnitřní nebo venkovní žaluzie, závěsy nebo právě rolety, které se po letech znovu vrací na scénu, a to rovnou velkém stylu. Zaujmou vás nejen moderní podobou, ale i velkou variabilitou a technickými vychytávkami. Na jakém principu fungují? A proč je vybrat i do vašeho bytu nebo domu?

Pro útulný, ale vzdušný interiér

Římské rolety mají mnoho výhod. Jedna těch největších ale spočívá v tom, že se skládají směrem nahoru. Díky tomu do interiéru vnesou lehkost a vzdušnost a zároveň ho zútulní. Mají tedy celoroční využití, působí vkusně a nadčasově, což se o spoustě záclon nebo klasických pastových žaluziích opravdu říct nedá. Do značné míry je to i díky kompletnímu skrytí spouštěcího mechanismu.

Do kuchyně, pokoje i koupelny

Od doby, kdy byly římské rolety populární, došlo k poměrně značnému technickému pokroku. Současné varianty tedy nabízejí vysokou kvalitu i variabilitu a velmi snadno se s nimi manipuluje. Můžete je tedy bez obav umístit na okno v obývacím pokoji nebo ložnici, ale také do dětského pokoje, protože jejich vytahování a stahování bez problému zvládnou i děti. Ovládací mechanismus přitom snadno umístíte na levou i pravou stranu.

Dále jsou oblíbené i rolety den a noc, se kterými máte možnost dokonale regulovat průchod světla. V noci tak místnost zcela zatemníte a přes den docílíte jen mírného zastínění, které vás ochrání před ostrými slunečními paprsky i zraky kolemjdoucích. Navíc tyto rolety dobře odolají vodě i páře, což z nich dělá ideální stínící techniku do kuchyně či koupelny.

Přečtěte si také:  Rozlučte se s horkem díky té správné stínící technice

Vyrobené přesně na míru

Římské rolety se vyrábějí přímo na míru, takže si látku i konstrukci zvolíte přesně podle sebe. A kromě barvy nebo typu a gramáže tkaniny můžete vybírat mezi instalací na strop či na stěnu. Na vybrané místo pak stačí nainstalovat hliníkový profil, na který se pak suchým zipem uchytí samotná roleta.

Zároveň doporučujeme zakoupit rolety, které zvládnete nainstalovat úplně sami. Přijdou vám složené a sešroubované, abyste je namontovali téměř bez práce. Snad jen v atypických prostorech bude postup náročnější, pokud ale patříte mezi zkušené domácí kutily, poradíte si i tam.

Snadná údržba

Čištění je také velmi jednoduché a běžnou údržbu stihnete za pár minut pomocí vysavače s měkkým kartáčovým nástavcem. Jednou za čas ale rolety raději vyperte. Stačí látku opatrně sundat z konstrukce a dát do pračky. Potom je potřeba zvolit jemný program s teplotou maximálně 30 stupňů a zcela se vyhnout ždímání. V opačném případě by se totiž rolety mohly poškodit. Po vyndání z pračky nechte rolety volně uschnout a pak je pověste zpět. Neprůsvitné rolety můžete navíc i opatrně vyžehlit na nejnižší stupeň.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *