Chcete novou terasu? Vyberte správnou dřevinu

Terasa by měla být příjemná na omak, vysoce odolná, dokonale funkční a také praktická z hlediska údržby. Pro výrobu se používají různé materiály, a to především beton, keramika a dřevo. Především dřevěné terasy jsou velice oblíbené, protože přirozeně zapadnou do prostředí zahrady.

Dřevěná terasa spojuje obytný prostor se zahradou. V letních měsících ji budete využívat v podstatě denně. Dřevo se nenahřívá a nerozpaluje jako třeba beton a dlažba, a proto je tolik populární.

Pokud na zahradě nemáte žádné posezení, je to obrovská škoda, protože není nic příjemnějšího než si sednout na terasu a užívat si ticho pod širým nebem.

Jaké dřeviny se používají?

Pro realizace teras jsou vhodné zejména exotické dřeviny, které se chlubí vysokou odolností, tvrdostí a dlouhou životností. Exotické dřeviny mají přirozenou stříbrně-šedou patinu, a potom stačí ošetřit je pouze terasovým olejem, a potom si dřevo zachová původní odstín. Z tropických dřevin se na terasy využívají teak, bangkirai a massaranduba.

Jestliže nedáte dopustit na jehličnaté dřeviny, nabízí se vám modřín evropský a sibiřský. Stejně jako předchozí dřeviny, tak i modřínové dřevo je vysoce pružné, pevné a trvanlivé. Dokonce zvládá i vodu, takže nevadí, když na terasu prší.

Přečtěte si také:  Osvětlení kuchyně nepodceňujte, může ochránit vaše zdraví

Nechejte si poradit od odborníka

Pokud jsou ve vašem hledáčku terasy České Budějovice, obraťte se na společnost Podlahy Hajný, která se specializuje na realizaci teras ze všech výše zmíněných dřevin. Při výběru konkrétního materiálu na terasu však myslete i na to, jaký podklad pod terasou bude. Jestliže se v této oblasti neorientujete, nechejte si poradit od odborníků.

Dřevo se ošetřuje, aby bylo odolné vůči škůdcům. Důležitá je také pravidelná údržba, dřevo vyžaduje ošetřování ochranným lakem. Tak neváhejte a investujte do své zahrady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *