Mít dobré pojištění je jako mít měkký polštář aneb bez jakých pojistek se neobejdete?

Zprávy jsou plné lidí, kteří mnohdy přišli téměř o všechno, protože dopředu nemysleli na to, že by se na jejich životní cestě mohlo vyskytnout něco neočekávaného. „Pozdě bycha honiti“, říká se – a proto si s námi projděte základní pojistky, které bychom měli mít uzavřeni naprosto všichni.

Pojištění bydlení

Ať jste v nájmu, stavíte nebo bydlíte ve svém, je vždy dobré si daný prostor pojistit. Samozřejmostí by mělo být také pojištění vybavení kanceláře, nebo například garáže. Pojištění bydlení si dnes můžete sjednat online, bez nutnosti docházet na pobočku pojišťoven. Při sjednání si dejte pozor a dbejte na to, aby vámi vybraná pojišťovna nabízela nonstop asistenční službu, a v dnešní době je také výhodné mít pojištění základních i katastrofických rizik již v základní ceně pojištění. Pojištění bydlení zahrnuje:

 • pojištění budov a bytů,
 • pojištění domácnosti,
 • pojištění budovy/bytu ve stavbě.
pojištění, notebook, online,
Mít dobré pojištění je jako mít měkký polštář aneb bez jakých pojistek se neobejdete?

Pojištění odpovědnosti za škodu

Toto je další pojistka, kterou bychom měli mít sjednanou naprosto všichni. Pojištění odpovědnosti za škodu v běžném občanském životě by přitom mělo krýt vás i vaši rodinu. Kvalitní pojišťovny dnes nabízejí toto pojištění s celosvětovou platností – vy i vaše rodina jste tak chráněni i během dovolené. Pohlídejte si také, zda vámi vybraná pojišťovna nabízí v ceně i odpovědnost za domácí zvířata (většinou to bývá s výjimkou psů, koní a hospodářských zvířat). Toto pojištění tedy zahrnuje:

 • pojištění vámi způsobené škody s celosvětovou platností,
 • ochranu i pro všechny členy vaší společné domácnosti,
 • odpovědnost za domácí zvířata,
 • pojištění je sjednané bez spoluúčasti.
notebook, pojištění online, Ergo
Pojištění odpovědnosti za škodu

Znáte tyto základní typy pojištění? A víte, že si je můžete sjednat během pár minut bez nutnosti docházet na pobočku? Sjednat pojištění online si totiž můžete i z pohodlí svého domova nebo kanceláře.

Hledáte kvalitní cestovní pojištění? Inspirujte se zde.

Ušetřete čas i finance, a nezapomeňte se pojistit!

 

Jeden myslel na “Mít dobré pojištění je jako mít měkký polštář aneb bez jakých pojistek se neobejdete?

 • 31. 3. 2020 (13:55)
  Trvalý odkaz

  Naprostej souhlas. Můj polštář je také, že sem si udělal pojistku, ale netušil sem že se dá sjednat i takhle online přes stránky. Díky moc Ruda

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *