Když se láska s tradicím snoubí s praktičností, aneb příběh rustikálních kuchyní

Co se vám vybaví, když se řekne slovo rustikální? Něco domáckého, pohodového a přívětivého? Zkrátka a dobře prostor, kde se cítíte dobře? A proč byste takové pocity neměli zažívat i ve vlastní kuchyni?

A jak ji vlastně definovat? Udržuje tradici a sází na stylovost, ovšem v žádném případě se nevzdává moderních výdobytků. Trendy rustikální kuchyně si tak poradí i s těmi nejmodernějšími spotřebiči. Zabudují je nebo jinak harmonicky zasadí do prostoru, takže vám nebudou překážet. A to ani opticky.

Víc, než jeden rustikální styl

Ale nepředstavujte si hned dřevěnou kuchyň jako na chalupě. To zdaleka není podmínkou, byť přiznáváme, že jde o kuchyně velmi oblíbené. Sázkou na jistotu jsou ve skutečnosti všechny přírodní materiály – třeba i kámen, použitý na kuchyňskou linku.

Samostatnou kapitolou je pak zdobení. Může jít o kvalitně vypracované řezby, napodobeninu malby (nebo malbu samotnou), stylové držáky u dvířek odkazující na retro či střídmá jednoduchost, nechávající maximálně vyniknout půvabům dřeva. K rustikálnosti tak rozhodně nevede jen jedna cesta.

Přečtěte si také:  Klimatizace dokáže vzduch v bytě příjemně ochladit, pozor však na její nevýhody

Důležité je i zpracování

A co ještě by tento typ kuchyní měl mít? Rozhodně žádoucí vlastnosti:

  • trvanlivost,
  • odolnost,
  • nadčasovost
  • a praktičnost.

Důraz tedy musí být kladen na trvanlivé a kvalitní materiály a samozřejmě i na jejich pečlivé zpracování, a to v každém detailu. Od rohů skříněk až po pečlivě zaměřený a vyplněný prostor. Pokud si tedy teprve vybíráte dodavatele a chcete, aby vaše kuchyňská linka  měla všechny požadované vlastnosti, ptejte se tam, kde vám garantují příjezd až domů. Jedině přeměření u vás doma může zaručit, že všechno bude na 100 % sedět. Navíc vám mohou odborníci navrhnout i řešení a vychytávky, uzpůsobené přímo vašim podmínkám a potřebám. Toho nikdy přes výlučný (byť časově výhodný) on-line návrh nedosáhnete.

A kde se po takových službách poohlédnout? Firma Gabon vám nabídne špičkové služby i množství inspirace. Získáte mimo jiné i návrh kuchyně zdarma nebo širokou galerii kuchyní, díky níž snadno proměníte své sny a přání ve skutečnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *