Zaizolujte střechu či strop a snižte tepelné ztráty svého obydlí

Věděli jste, že izolační řešení vašich domácích střech a stropů mohou výrazně zvýšit energetickou účinnost vašeho vytápění, a v tom důsledku mohou následně opravdu výrazně snížit spotřebu energie, kterou potřebujeme nejenom k vytápění, ale i k chlazení budov?

Izolaci šikmé střechy je třeba pečlivě naplánovat

Je-li ve hře běžná tepelná izolace stropu, pak vám s radostí prozradíme, že to bez potíží zvládne i obyčejný kutil – amatér. Ovšem chcete-li zaizolovat střešní šikminu, budete muset naplánovat o něco více kroků.

Zejména u obytných šikmých střech, které slouží jako jediný oddělovač podkroví a vnějšího světa, však musí být jejich tepelná izolace navržena a provedena velmi pečlivě. Protože je právě toto místo nejvíce vystaveno povětrnostním vlivům (a kromě toho má také poměrně velkou plochu), musí být tepelná izolace šikmé střechy naplánována opravdu bezvadně.

Jak by měla vypadat dobrá tepelná izolace šikmé střechy

V zimě je jejím úkolem zabránit odvodu tepla a v létě zase předcházet přehřívání budovy. Použitý materiál tedy musí být dostatečně silný a  jedním dechem je třeba dbát i na jeho správnou instalaci, a to samozřejmě v návaznosti na zvolenou náhradní krytinu. A poradit s odborníky byste se měli i v otázce parozábrany.

Přečtěte si také:  Osvětlení kuchyně nepodceňujte, může ochránit vaše zdraví

Pro běžné zateplení stropu v podkroví vám stačí kvalitní extrudovaný polystyren (XPS), jež se vyznačuje mnoha jedinečnými vlastnostmi:

  • neabsorbuje vodu,
  • odolává vysokému tlakovému zatížení a
  • nabídne vysokou tepelnou izolaci.

Ovšem střecha toho potřebuje mnohem více. Důležitá je i u ní především dobrá hydroizolace proti dešťové vodě, ochrana proti kondenzaci vodních par a samozřejmě také kvalitní tepelná izolace. Návrh by pak neměl zapomínat ani na protipožární a protihlukovou ochranu. Chcete si nechat poradit u odborníků a přitom zároveň ušetřit? Vyberte si vše potřebné na stránkách Nejlevnejsiizolace.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *