Křišťálový lustr? Luxusní doplněk moderní domácnosti!

Křišťál a moderna? Bezpochyby dobrý nápad, odlesky křišťálového skla se totiž dokonale snoubí s nejnovějšími trendy. Třpytivé dopadající paprsky, které prochází křišťálovými ověsy a skleněnými dekoracemi vytváří unikátní atmosféru. Nejde jen o světlo, naopak, jde o dojem, který takové světelné instalace navozují. Jedním z výrobců úchvatných křišťálových lustrů a moderních svítidel je ArtGlass, společnost, která staví na tradici a kvalitě. Z výroby v severních Čechách se dostávají jedinečné projekty do celého světa. Možnost mít designový kousek doma má ale každý.

Klasika versus moderna

Moment rozsvícení je uchvacující, protože se stisknutím vypínače se rozehraje symfonie krásy a rukodělného umění českých sklářů a designérů. Tradiční křišťálové lustry nejsou doménou paláců nebo koncertních síní, naopak v poslední době zdobí hotely, restaurace, ale také jednotlivé domácnosti, které touží po propojení klasických lustrů s moderním nebo ryze industriálním prostředím. Křišťálové nebo skleněné lustry s kovovými rameny, košová svítidla s křišťály nebo designové lustry patří mezi oblíbené produkty, které vznikají v Jablonci nad Nisou.

Přečtěte si také:  Láká vás vlastní fotovoltaika, ale bojíte se nespolehlivých dodavatelů?

Třísetleté zkušenosti s výrobou

Úspěšná severočeská společnost navazuje na tradici dlouhou přes tři sta let. Je jednou z mála firem, která dokáže vyrobit takzvané tereziánské lustry, které jsou inspirované barokními návrhy, které vychází z doby vlády Marie Terezie. Skláři z ArtGlassu nežijí jen minulostí, každodenně vytvářejí rovněž moderní křišťálová svítidla, která navrhli designéři ve vlastní tvůrčí dílně společnosti. Jablonecká výroba tak propojuje tradici s nemodernějšími technologiemi.

Křišťálový lustr? Luxusní doplněk moderní domácnosti!
Křišťálový lustr? Luxusní doplněk moderní domácnosti!

České sklářství má budoucnost

Proč volit křišťálové svítidlo? Jednoznačně pro krásný vzhled a dokonalou funkčnost, srovnávat tato svítidla s běžně prodávanými kousky nejde ani co se týče trvanlivosti. Křišťálové skvosty jsou totiž natolik kvalitní, že se mohou dědit. Společnost ArtGlass nadto rozšiřuje katalog svých výrobků, kromě lustrů a stropních svítidel výčet položek obsahuje stolní i stojací lampy nebo skleněné doplňky a instalace, které vnesou do každé domácnosti punc luxusu a originality.

Jeden myslel na “Křišťálový lustr? Luxusní doplněk moderní domácnosti!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *