Výběr kvalitní hotelové matrace krok po kroku. Jaké parametry by měly být nejdůležitější?

Kvalitní matrace je základem každého hotelového pokoje. Drtivá většina klientů vás vyhledá právě za účelem přespání a pokud jim nabídnete tvrdou postel, určitě neočekávejte pozitivní ohlasy. Právě kvalita matrace je většinou návštěvníků hodnocena jako nejdůležitější, díky čemu často oželí i kvalitu ostatních služeb. Její výběr však nemusí být tak jednoduchý, jak se na první pohled zdá.

Hotelová matrace by měla být pohodlná a funkční

Výběr hotelové matrace nemusí být vždy procházka růžovým sadem, a to především v případě, že se do něj pouštíte poprvé. V první řadě je vždy důležité vybrat správný materiál, jehož vlastnosti by měly vyhovovat nejen vašim klientům, ale i vám samotným. Z vašeho hlediska je důležitá především náročnost údržby a také životnost matrace – většinou můžete ušetřit i tisíce korun.

Vzhledem k tomu lze vybírat mezi matracemi z latexu či PUR pěny. První varianta je velmi nenáročná na údržbu, disponuje dlouhou životností a také je velmi pohodlná. PUR pěna disponuje podobnými vlastnostmi, přičemž její odolnost je oproti latexu mírně nižší. Během výběru je však nutné věnovat pozornost zejména nosnosti matrace, jejíž výše by měla být v hotelu stanovena na maximální možnou hranici.

Přečtěte si také:  Kalibr jako skvělý pomocník ve výrobě – proč na něj většina profesionálů nedá dopustit?

Během výběru se zaměřte na kvalitní a spolehlivé dodavatele

Z dlouhodobého hlediska je již od samotného začátku lepší začít spolupracovat s dodavatelem, který je spolehlivý a nabízí kvalitní zboží. Ve výsledku se tak na něj můžete spolehnout v případě, že budete potřebovat akutně doručit nové matrace či jiné produkty.

Jedním z takových dodavatelů je i e-shop Bazyl.cz, který se již několik let specializuje na prodej matrací a ložního textilu. Najít tu můžete širokou nabídku matrací z různých materiálů, včetně latexu, PUR pěny či termoelastické paměťové pěny – všechny materiály jsou navíc certifikovány ÖKO-TEX® Standard 100, jehož přítomnost zaručuje jejich zdravotní nezávadnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *