Svačinové krabičky šetří přírodu i peněženku

Důvodů, proč si do práce či školy nosit vlastní obědy, může být mnoho. Někdo to dělá kvůli úspoře peněz, dalším jde zase o udržení si štíhlé linie nebo lepší stravování. Když si sami vaříte, máte mnohem větší kontrolu nad tím, co jíte. A zase tolik času neztratíte.

V mnoha firmách mají v kuchyňce k dispozici mikrovlnku, takže není problém si vzít jídlo do krabičky a o polední pauze si ho ohřát. Vy ji zrovna nemáte? Spousta jídel se dá jíst i studených, i když uznáváme, že teplé jídlo do žaludku je aspoň jednou denně potřeba. Zkuste se domluvit s kolegy a na mikrovlnku se složit, případně to prodiskutovat s vedením. Když ji koupíte na bazaru, bude stát maximálně pár stovek. A ty rychle ušetříte, když si budete vařit sami.

Navařte si do krabičky, co máte rádi

Že vařením přijdete o spoustu času? To je nesmysl. Navíc si nemusíte na každý den vařit extra jídlo. Klidně si navařte na dva dny dopředu. Když zlákáte k obědům do krabičky i partnera/partnerku, ušetříte ještě víc času – můžete se totiž ve vaření střídat.

Přečtěte si také:  Výběr kvalitní hotelové matrace krok po kroku. Jaké parametry by měly být nejdůležitější?

Internet je plný nápadů na zdravé obědy a svačinky do krabičky, tak se nechte inspirovat. Základem však je investovat do dobré svačinové krabičky. Do taková, která něco vydrží, a hlavně se na ni budete moct spolehnout, že se z ní nic nevylije do kabelky či batohu. Pevné uzavírání s gumou okolo uzávěru by mělo být základem. Tvar a velikost krabičky jsou na vás. Pokud si rádi mícháte pokrmy, bude stačit krabička s jedním oddílem. Jestli jste naopak zvyklí si dávat rýži a omáčku vedle sebe zvlášť, pořiďte si krabičku, jež má několik samostatných oddílů.

Buďte vynalézaví, do krabičky lze chystat i svačiny a snídaně

Kromě klasické obdélníkové či čtvercové krabičky na oběd se dá pořídit třeba i krabička ve tvaru uzavíratelného kelímku. Ta je ideální na smoothie či jiné tekuté pochoutky. Začněte konečně přemýšlet nad tím, jak se stravujete. Vyměňte pokrmy v restauracích za zdravou stravu. Tělo i peněženka vám poděkují.

Tip pro firmy: Nejrůznější svačinové krabičky, vratné kelímky a spoustu dalšího plastového nádobí pořídíte u společnosti ELASTO FORM Bohemia s.r.o. Tato reklamní společnost vyrábí nádobí s potiskem, které je ideální jako pozornost pro zaměstnance, zákazníky apod. Mají samozřejmě i jiné typy předmětů. Proč jsou krabičky dobrou volbou, jsme si ale už vysvětlili!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *