Kalibr jako skvělý pomocník ve výrobě – proč na něj většina profesionálů nedá dopustit?

Pokud se zaobíráte výrobou v oblasti strojírenství či příbuzném odvětví, určitě se neobejdete bez nástrojů, pomocí kterých můžete kontrolovat kvalitu svých výrobků. Mezi ně patří i kalibr, se kterým dokážete během chvilky spolehlivě najít vadný kus a nepouštět ho do dalších procesů výroby.

Nižší náklady na výrobu

Každý podnikatel či vlastník firmy se snaží najít způsob, jak osekat náklady na výrobu, a přitom nesnížit její kvalitu. Kromě toho je však třeba myslet i na samotné zaměstnance, kteří by v takovém případě také neměli být škodní. Jen málokoho napadne, že velkou část nákladů tvoří i finance vynaložené na výrobu zmetků, na které se přijde až na konci výroby – jestli vůbec.

A zde přichází na scénu zmiňovaný kalibr, který slouží ke kontrole stanovených rozměrů, díky čemuž během chvilky zjistíte, zda daný výrobek odpovídá standardům. Pokud ne, můžete ho vyřadit z výroby hned na začátku a neprovádět na něm další zbytečné úkony. Právě proto se právem řadí mezi nástroje, bez kterých se neobejde téměř žádný provoz, a to zejména ty působící v oblasti strojírenství.

Přečtěte si také:  Vkusné náramky s nádech vkusu a přepychu pro každou ženu

Široký výčet možností

Jak již bylo zmíněno v úvodu, kalibry si našly cestu do různých odvětví, kde pomáhají s kontrolou kvality. Setkat se tak můžete hned s několika druhy kalibrů, které lze využít při měření různých výrobků i rozměrů.

  • závitové – lze s nimi měřit vnější i vnitřní rozměry závitů,
  • válečkové – jsou určené ke kontrole vnitřního průměru otvoru obrobku,
  • třmenové – jsou vhodné pro kontrolu vnějších rozměrů výrobku.

Kalibry a i další nástroje pořídíte například na českém firmy Michovský – TOOLS s.r.o., který kromě hotových produktů nabízí i zakázkovou výrobu. Jednoduše si tak můžete nechat vyrobit kalibry přímo na míru, které budou odpovídat rozměrům vašich výrobků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *