Sauna jako oáza relaxace, kterou snadno postavíte sami

Její původní domovinou je Finsko, ale díky svým přednostem se sauna rozšířila velmi rychle i v jiných zemích, včetně té naší. Celému procesu napomáhá i fakt, že její stavbu rozhodně není nutné svěřovat profesionálům. S několika dobrým radami ji totiž zvládnete také.

Dnes jsme se inspirovali u těch nejlepších a přinášíme vám odpovědi na několik základních otázek, které budoucí majitele sauny často trápí.

Je možné si saunu postavit bez cizí pomoci?

Určitě ano, a nezáleží na tom, jestli půjde o atypické sauny nebo klasiku. Dopřát si ji totiž můžete i v paneláku, a to bez jakýchkoli kompromisů – tedy kromě těch rozměrových. V takovém případě se z každé sauny stane maximálně individuální záležitost.

A máte-li možnost, můžete tohoto pomocníka pro relax a imunitu snadno umístit třeba i do sklepa, na půdu či do zahradní pergoly. Ale to už odbočujeme.

Často sázíme na vestavěné kabiny – nejsou však jediným řešením

Rychle hotové vestavěné sauny na míru jsou u nás velmi oblíbené. Obvykle jde o „kostky“, postavené do dostatečně velkého prostoru. O tom, jak přirozeně podobné řešení působí, se asi nemusíme zmiňovat. Problémem je zejména volné místo a mezery, jež nutně vzniknou nad, případně vedle sauny.

Přečtěte si také:  Nepřistupujte při rekonstrukci kuchyně na zbytečné kompromisy. Splňte si svůj sen a nechte si vytvořit kuchyni na míru!

Ale proč si domů pořizovat takovou neestetickou záležitost, když můžete místo toho rovnou využít jednu stěnu (nebo roh místnosti) jako základ, který obložíte dřevem a k němu volně připojíte další části kabiny? Ušetříte tak cenné centimetry. Podmínkou je jen použití kvalitní hliníkové fólie, jež se postará o to, aby veškeré teplo zůstalo přesně tam, kde má – uvnitř.

Dřevo, dveře a další nezbytné součásti

A co by vaší sauně ještě nemělo chybět? Samozřejmě dveře s bezpečnostním mechanismem, jež se vlivem působícího tepla nikdy nezablokují. Nezapomeňte ani na lavice, teploměr a vlhkoměr, přesýpací hodiny, ventilační průduch a osvětlení.

Nechte si navrhnout ty nejkrásnější varianty své luxusní sauny nebo se inspirujte pro stavbu u specialistů. Dlouholetou tradici české firmy naleznete na stránkách Sauna.cz.

Sauna jako oáza relaxace, kterou snadno postavíte sami
Sauna jako oáza relaxace, kterou snadno postavíte sami

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *