Mobilní domky a jejich výhody: Znáte je všechny?

Pod pojmem mobilní dům si celá řada lidí představí pojízdný obytný vůz, s nímž cestovatelé vyráží na rodinné dovolené, avšak skutečnost je dost odlišná. Věděli jste, že se v takovém prostředí dá bydlet celoročně? V našem článku se dozvíte všechny klady tohoto typu obydlí.

Povolení k pobytu není vždy nutné

Mezi jednu z největších výhod mobilních domů patří bezpochyby naprostá svoboda žití. Jakmile vás totiž omrzí některá lokalita, nic vám nebrání zvednout kotvy a vyrazit společně i se svým domkem zase o kus dál. S tímto se pojí i skutečnost, že pokud takto často přejíždíte, nepotřebujete mít vyřízené povolení k pobytu. Něco jiného je samozřejmě, když se někde rozhodnete usídlit natrvalo, poněvadž tady se bez povolení příslušných úřadů neobejdete.<

Není ovšem žádný problém mobilní domek ukotvit pomocí speciální konstrukce a plnohodnotně v něm žít, jako kdybyste si postavili klasický rodinný dům. Při správném zateplení je možné v mobilheimu žít celoročně bez jakýchkoliv omezení. Na rozdíl od běžných staveb mají mobilní domky prakticky nulové požadavky na jejich údržbu, což lze rozhodně považovat za velké plus.

Přečtěte si také:  Zaizolujte střechu či strop a snižte tepelné ztráty svého obydlí

Hodně muziky za málo peněz

Další velikou výhodou jsou určitě nízké pořizovací náklady a úspora času. Stavba běžného domu může trvat až několik let, avšak při koupi mobilheimu můžete začít bydlet prakticky ihned. Co se týče samotných nákladů na provoz, tak ani v tomto případě není důvod se obávat žádných vysokých částek, ba naopak. Na závěr je třeba ještě zmínit dlouhou životnost těchto objektů.

Jestliže vás tento způsob bydlení zaujal, rozhodně se mrkněte na webové stránky společnosti Mobilní domky. Zde máte možnost vidět různé typy tohoto obydlí od těch nejzákladnějších až po opravdu luxusní kousky. Mimo mobilních domků naleznete na webu též dřevostavby, jež se v poslední době také těší veliké oblibě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *