Hledáte způsob, jak ušetřit? Zkuste si pořídit rekuperaci do domu

V posledních letech se do hledáčků majitelů domů a bytů dostaly i méně známé rekuperace, které s sebou přináší spoustu výhod. Tou první je především zlepšení podmínek uvnitř interiéru, díky čemuž můžete pozitivně ovlivnit i své zdraví. To však není jediná výhoda, se kterou můžete počítat – s rekuperací totiž ušetříte i nemalé peníze. Proč? Čtěte dál!

Čistý vzduch po celý den

Pokud chcete dýchat čerstvý vzduch 24 hodin denně, budete k tomu potřebovat mnohem více než jen jednoduchou čističku vzduchu a větrání skrze okna. Mnohem účinnějším řešením je pořízení rekuperace do bytu, se kterou je možné vyčistit téměř veškerý vzduch, tak aby nebyl nebezpečný pro vaše zdraví.

Vzduch uvnitř interiéru totiž obsahuje až 8x více nečistot, které jste nuceni dýchat po celý den. Při pořízení rekuperace vzduchu do bytu budete schopni odfiltrovat až 99 % všech bakterií, plísní, alergenů, pilu či prachu. Právě proto je vhodná rekuperace i pro alergiky, kteří se musí jinak potýkat s nepříjemnými respiračními potížemi či ekzémy.

Přečtěte si také:  Hledáte služby zateplování budov České Budějovice?

Ušetřete až 40 % na nákladech za vytápění

Rekuperace do domu je oblíbená i pro úsporu, kterou jejím pořízením můžete dosáhnout u nákladů za vytápění. Pravidelné otevírání oken, totiž nenapomáhá k čištění vzduchu, ale naopak kvůli němu dochází k vyvětrání veškerého tepla. V průběhu roku můžete přijít i o částku v řádu tisíců korun, což se odrazí i na vašem rodinném rozpočtu.

Právě úspora na tepelných nákladech je jednou z klíčových vlastností rekuperace. Princip rekuperace je jednoduchý a spočívá ve výměně vzduchu z interiéru a čerstvého vzduchu zvenčí proudícími dvěma oddělenými šachtami. V průběhu procesu mezi nimi dochází k výměně tepla – čerství vzduch přiváděný do interiéru je již teplý. Při dlouhodobém využívání rekuperace můžete ušetřit až 40 % na nákladech za vytápění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *