Pálené tašky: Jaké jsou jejich výhody a nevýhody?

Pálené tašky se mezi pokrývači a majiteli domů těší velké oblibě. Jejich největší výhodou je jejich vysoká kvalita zpracování, odolnost a u modernějších modelů i vzhled. Jak tomu ale bývá, vše má své výhody a nevýhody, což platí i u pálených tašek. Podle čeho pálené tašky vybírat a na co byste si měli dát pozor?

U střechy je vždy nejdůležitější kvalita

Střecha je asi nejdůležitější součástí domu, která by vám měla sloužit i několik desítek let. To je však možné pouze za předpokladu, že k realizaci střechy využijete pouze kvalitní materiály. Pro realizaci střech jsou u nás velmi oblíbené pálené tašky, jejichž výroba má u nás dlouholetou tradici.

Ta je však poměrně složitá a oproti jiným druhům vyžaduje i více času. Pálené tašky jsou totiž vyráběny z cihlářské hlíny, kterou je třeba i dále upravovat. Následně dochází k vytvoření jakési směsi, ze které jsou tvarovány samotné tašky. Ty se nakonec vypálí ve speciální peci a je hotovo. Asi nejprodávanější jsou u nás pálené střešní krytiny Tondach, od ověřené české firmy s dlouhou tradicí na trhu.

Přečtěte si také:  Aby váš zahradní altán dobře sloužil, vyberte ho správně

Pálené tašky vs betonové tašky

Pálené tašky jsou často porovnávány s betonovými taškami, které lze považovat za jejich jednoduší alternativu. Podstatný rozdíl můžete najít hned v ceně, kdy jsou betonové tašky až o 30 % levnější než ty pálené. Složitá může být i samotná pokládka pálené krytiny, která je oproti betonovým střešním taškám mnohem náročnější.

Pokud však chcete kvalitu, vyplatí se i přesto investovat do pálených tašek. V obou provedeních jsou vyráběny například střešní tašky Bramac, které jsou v naší republice velmi oblíbené, a to především díky své kvalitě a designu. Jestli si nevíte rady s výběrem, nebojte se obrátit na odborníky, kteří pro vás dokážou najít střešní krytinu doslova na míru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *