Jaká jsou aktuálně nejžádanější okna u nových staveb?

U mnoha moderních novostaveb se klade důraz nejen na kvalitu z hlediska komfortu bydlení, významnou roli hraje rovněž estetika. V neposlední řadě je vhodné se zamyslet nad tím, jak dům uzpůsobit tak, aby byl co nejvíce ekologický. K tomu dopomáhá i volba vhodných oken.

Proč je výběr oken důležitý?

Ať už zvolíte moderní levná plastová okna, případně upřednostníte třeba klasická dřevěná okna, vždy je zapotřebí, aby dobře těsnila. V opačném případě totiž v zimních měsících z objektu uniká spousta tepla, což způsobuje nutnost neustálého a intenzivního vytápění. Logicky se vám pak zvyšují náklady na chod domácnosti. A větší spotřeba elektřiny, plynu či tuhých paliv přináší ekologickou zátěž pro životní prostředí. Kvalitní plastová, dřevěná, hliníková či špaletová okna tudíž přispívají ke zlepšení životního prostředí.

Jaký druh oken je nejoblíbenější?

V současnosti jsou zdaleka nejžádanější plastová okna. Zejména kvůli jejich nízké pořizovací ceně. Kromě toho se snadno udržují, dá se říci, že jsou takřka bezúdržbová. V provozu běžně vydrží po mnoho desítek let.

Přečtěte si také:  Máme pro vás tip na kvalitní plastová okna od českého výrobce

Na popularitě opět získávají dřevěná okna. Dřevo je totiž velmi příjemným materiálem, který má navíc perfektní vlastnosti z hlediska odolnosti, životnosti a tepelné izolace.

Moderní řešení představují hliníková okna. Jedná se o lehký materiál, což je praktické u mnoha staveb, kdy se klade důraz na co nejnižší zátěž základů. Nevýhodou je fakt, že hliníková okna patří k nejdražším modelům, ne každý si je tak může dovolit.

Výběr vhodných oken do vaší domácnosti je vždy dobré konzultovat s odborníky. Někdy totiž záleží třeba i na tom, zda se nejedná o stavbu v historickém centru města, kulturní památku apod. Pak je totiž kupříkladu plast zapovězeným materiálem a hodí se spíše klasická dřevěná nebo špaletová okna.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *