Chcete vyčistit koberec? Zkuste to s naší firmou

Chystáte se čistit koberec? Nikdy koberec nevyčistíte tak, jak to udělá specializovaná firma, která má dlouholeté zkušenosti. A také pokud si budete čistit koberec sami, tak se sice zbavíte možná špíny, ale nikoliv roztočů. To byste museli mít k tomu čistící stroj.

Pokud se opravdu chystáte čistit koberec sami, zvolte opravdu ten správný čisticí prostředek. Na trhu je nepřeberné množství čisticích prostředků, tak musíte zvolit ten, který bude na koberec ten nejvhodnější. Čisticí prostředek a čištění musíme zvolit podle materiálu, z kterého je koberec vyroben. Jde-li o vzácný kousek, obraťte se raději na odborníky.

Pokud vás nebaví ani čištění koberců ani úklid, zvolte na úklid úklidovou firmu J&H úklid, která má dlouholeté zkušenosti a ráda pomůže.

Jak efektivně vyčistit koberec

Pokud budete čistit koberec sami, zajistěte si bohatou pěnu, kterou po té kartáčujete koberec za mokra. Hlavně to nepřehánějte s vodou, protože pokud koberec promáčíte, bude ztrácet na kvalitě a může se vám také zvlnit. Vytvoří nevzhledné bubliny, které nemusí ani po vyschnutí koberce zmizet úplně. Pěnu, kterou nanášíte na koberec hned stírejte hadrem namočeným a vyždímaným v čisté vodě. Pokud máte na koberci skvrny, tak vždy postupujte od jeho okraje do středu, abyste skvrnu neroztírali.

Přečtěte si také:  Venkovní versus interiérová dlažba

Na skvrny z vlněných a polyesterových vláken nejlépe působí citronová šťáva nebo ocet. Na bavlněné, nylonové či hedvábné, zabírají zásadité přípravky, jako je čpavek či borax.

Čištění koberců firmou

Doma asi těžko budete mít stroje, které používají úklidové firmy. Jsou velmi drahé, proto se pro domácnost nevyplatí. Strojní čištění se používá na větší plochy koberců a určitě se vyplatí. Zbaví koberce nejen špíny, ale i roztočů. Stroj vhání do koberce vodu s čisticím prostředkem a následně ho odsává, aby se nečistota dostala z koberce ven. Následné schnutí pak není ani tak dlouhé, jako když čistíte koberec ručně. Koberec by jste měli čistit jednou až dvakrát za rok.

nohy na koberci
Chcete čistit koberec? Zkuste to s naší firmou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *