Kovové zábradlí je bezpečné, a přitom vkusné

Nejste-li právě majitelem přízemního domku, budete muset dříve či později řešit, jak se dostat do vyšších pater své nemovitosti. Nezáleží na tom, jestli stavíte nebo rekonstruujete, nové zábradlí si můžete pořídit v obou případech, a to zcela bez kompromisů.

Ale nepředstavujte si tento nezbytný prvek nemovitosti jako masivní dominantu. To už dávno nemusí být pravda – tedy pokud nebudete chtít. Moderní schodiště a zejména zábradlí totiž sází zejména na vzdušnost. Přitom však nedělají žádné kompromisy v bezpečnosti, takže i ty transparentní (včetně skleněných) vám poskytnou stejnou pevnost a odolnost jako kov nebo dříve oblíbené dřevo.

Cestou vzhůru k nebesům

Takové schodiště snadno přehlédnete – doslova. Nemusíte ho vzít na vědomí až do doby, než se konečně rozhodnete vydat po jeho stupních směrem k vyšším zážitkům – tedy alespoň k těm v domě. Nenechte se mýlit. Masivnost už dávno není IN a optický objem nahradila spíše silná a výrazná struktura.

Dobrým příkladem je v tomto ohledu nerez. Tato výroba zábradlí používá spíše subtilně vyhlížející díly, ovšem opak je pravdou. O jakýkoli prvek se můžete bez obav opřít. A nezáleží na tom, zda si ho dopřejete v interiéru nebo v exteriéru – ochotně se přizpůsobí všem zadaným podmínkám.

Přečtěte si také:  Chytré technologie se dostávají i do měst. Na jaké vychytávky můžete narazit?

Jaký partner bude nerezu slušet?

Propadnete-li kouzlu nerezového zábradlí, měli byste také vědět, s jakými materiály ho dát dohromady. Celokovové schodiště se hodí v zásadě jen do interiéru v industriálním stylu, kamkoliv jinam mnohem lépe zapadne sklo zkombinované s moderní pryží. A máte-li obavy o svou bezpečnost, nezapomeňte ani na protiskluzová řešení.

Dobrá firma, jako například Hajny – zámečnictví České Budějovice vám je nabídne už v základu. Získáte tak řešení na míru pro opravdu jakoukoliv situaci. Více se dozvíte na stránkách  Zamecnictvi-Hajny.cz, kde najdete i inspirační fotogalerii a další zajímavosti.

Architecture Stairs  - rschaubhut / Pixabay
rschaubhut / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *