Koupelnové baterie dodají vašemu bytu nezapomenutelný styl

Zařizujete nebo renovujete svou koupelnu? Přemýšlíte o pořízení nové sanity či koupelnového nábytku? V tomto článku se zaměříme na výběr koupelnové baterie, která je nedílnou součástí každého umyvadla, vany i sprchového koutu. Při pořízení dbejte nejen na moderní design, ale také na kvalitu materiálů a praktičnost provedení.

Typy koupelnových baterií dle jejich použití a účelu

Dle účelu použití můžeme rozlišovat sprchové, vanové, umyvadlové a dřezové baterie. V rámci těchto základních kategorií se setkáváme s pákovými a kohoutkovými typy. Dnes ve srovnání vycházejí lépe pákové baterie, jelikož se snáze reguluje proud i teplota vody a baterie jsou tak až o 40 % úspornější. Pořízení kohoutkové baterie je vhodné zvážit pouze v případě vany, kdy voda teče delší dobu a nepotřebujeme rychle docílit optimální teploty – jako tomu je ve sprše nebo při oplachování rukou v umyvadle.

koupelna, styl
Koupelnové baterie dodají vašemu bytu nezapomenutelný styl

Vyzkoušejte baterie vybavené snímačem

Zajímavý druh koupelnových baterií představují senzorové baterie, které jsou určeny pro teplou i studenou vodu. Jsou vybaveny snímačem, který detekuje pohyb a sám spustí vodu. Jejich použití je tak moderní a hygienické, často se k nim přistupuje v různých veřejných prostorách. Dřezové a umyvadlové baterie se vyrábějí v jednoduchém i propracovanějším designu.

Přečtěte si také:  Hledáte krásné bydlení? Vilapark Klamovka nabídne pro každého něco

Volte baterie z kvalitního kovu s chromovou úpravou, která vydrží spolehlivě fungovat po mnoho let. Přece jen, používáme je několikrát denně. Baterie by měla dokonale ladit se sanitární keramikou, koupelnovým nábytkem, obklady a s dalšími detaily.

Montáž a údržba

Ačkoliv montáž vodovodních baterií je jednoduchá, většinou se na ni vyplatí povolat instalatéra. Jedná se totiž o velmi pečlivou práci, kterou je možné lehce zkazit. Je potřeba myslet na spoustu detailů, abyste se ve své domácnosti vyvarovali nepříjemné potopy a dalších katastrof.

Vodovodní baterie v kuchyni či v koupelně nevyžaduje žádnou speciální péči. Pravidelná údržba se skrývá v otírání nečistot a odstraňování vodního kamene.

koupelna, umývadlo, sprchovací kout
Vyzkoušejte baterie vybavené snímačem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *