Sníte po zeleném trávníku? Pořiďte si automatické zavlažování

Poslední roky trápí většinu naší republiky sucho, které ničí nejen úrodu, ale prakticky veškerou zeleň na zahradě včetně trávníků. S tím je však možné zatočit pomocí automatického zavlažování, které se postará o to, aby rostliny měly vždy co pít.

Proč se vyplatí investovat do zavlažování?

Období sucha může být pro naši zahradu opravdu náročné, což může někdy vést i k jejímu nenávratnému poškození. Když příroda nepomůže je na čase, abyste zasáhli vy. Pomoci vám s tím může automatické zavlažování, které dodá zeleni potřebnou závlahu. Dostupné závlahové systémy jsou nejčastěji využívány k zavlažování trávníků, kdy stačí systém jednoduše nastavit a vy se už nemusíte o nic starat.

Zkuste chytré zavlažování

Automatické zavlažování by se dalo nazvat i jako chytré. S jeho používáním totiž nemusíte řešit prakticky nic a všechnu starost můžete přenechat na něm. K jeho fungování je potřeba speciální hardwarová jednotka, kterou můžete mít pod kontrolou 24 hodin denně skrze svůj mobilní telefon.

Přečtěte si také:  Potřebujete ochránit své cennosti? Víme, podle čeho vybírat trezor do domácích podmínek

Zapojení zavlažování navíc není nějak složité a specializovaná firma vám ho do pár minut nainstaluje. Jediné, co se budete muset naučit vy je, jak nastavit automatické zavlažování trávníku a osvojit si ovládání pomocí mobilní aplikace.

Výhody automatického zavlažování:

  • nižší spotřeba vody,
  • ovládání pomocí mobilu,
  • systém se řídí podle počasí (při dešti se vypne),
  • efektivní zavlažování.

Do skleníku či záhonu kupte kapkovou závlahu

Pro zavlažování skleníku či záhonů je mnohem výhodnější kapková závlaha, se kterou můžete dodat závlahu i špatně dostupným místům. Kapkovací závlaha je ve své podstatě hadice opatřená dírkami, kterými protéká voda. Tento zavlažovací systém je možné dělit na dva druhy, a to nadzemní a podzemní, přičemž poslední varianta je kvůli své technické náročnosti a instalaci znatelně dražší.

Výhody kapkovací závlahy:

  • bodová závlaha všech tipů rostlin včetně keřů a živých plotů,
  • velmi odolná,
  • šetří vodu,
  • nenaruší vzhled zahrady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *