Mys Kamenjak – tip na krásnopu dovolenou v Chorvatsku

Poloostrov Kamenjak je nejjižnější oblastí Istrie. ho délka je devět kilometrů. V před více než 23 roky byl vyhlášen chráněnou krajinnou oblastí. Pobřeží poloostrova je neuvěřitelně členité a nabízí mnoho míst pro koupání, vysoké skoky do vody aj. Některé místa jsou však dostupné jen z moře. Až vás koupání omrzí, můžete se stavit v jednom ze dvou originálních barů.

Na své si zde ovšem přijdou milovníci jízdy buginou nebo na čtyřkolce, jelikož je poloostrov protkán pouze neasfaltovými prašnými silničkami a cestami. Jízda mimo tyto cesty je samozřejmě zakázána a rovněž zde platí omezení rychlosti na 20 km/hod.

Kamenjak určitě potěší i cyklisty. Opět spíše ty, kteří místo jízdy po hladké asfaltce dávají přednost terénní jízdě. Na druhou stranu, na kole se dá dostat na mnoho míst, kde to s autem nejde a úplně odpadá problém s hledáním místa na zaparkování. No a nakonec určitě zaujme i fotografy a zájemce o místní flóru.

Mys Kamenjak - tip na dovolenou v Chorvatsku
Mys Kamenjak – tip na dovolenou v Chorvatsku

Poloha poloostrova Kamenjak

Kamenjak se nachází zhruba 50 kilometrů od města Pula, hlavního města Istrie. Ta je od České republiky vzdálená přibližně 830 kilometrů, tedy osm až dvanáct hodin jízdy. Na samotný Kamenjak se dá najet před městem Premantura.

Přečtěte si také:  Plánujete svatbu? A víte už, kde uspořádáte hostinu? My ano!

Jak je to s poplatky za vstupné na mys Kamenjak?

Při vjezdu na Kamenjak se platí poplatek za motorové vozidlo. Jeho výše se určuje podle toho, v čem jedete – motorka, auto, dodávka nebo obytné auto. Pěší a cyklisté tento poplatek samozřejmě neplatí. Cena se pohybuje v řádu jednotek eur.

Zátoky od oblázkových až po velké kamenné panely

Ve skalnatých zátokách nalezneme různé pláže. Mezi ty s oblázkovými plážemi patří například Pinižula, Plovanije, Njive, Radovica a Školjac. Mezi skalnatější patří třeba Toreta a Špilja – ta se nachází nedaleko od Safari baru a jsou zde vysoké skoky do vody, což je činí u spousty návštěvníků velmi atraktivními.

Nachází se zde i staré rybářské přístavy Polje, Podlokva a zátoka Portić, která je vyhledávaná jachtaři, kteří zde kotví.

Relaxace si můžete užít třeba v barech

Na Kamenjaku se nachází dva bary. Jeden z nich je Safari bar, kde se můžete po koupání občerstvit. Prostředí tohoto baru je velmi netypické, nachází uprostřed přírody a jediné co připomíná běžný bar je kuchyňka a pult, kde se nakupuje. Jinak je prostředí čistě z přírodních materiálů. Nachází se tu mnoho houpaček, prolézaček a malých kolotočů pro děti. Neméně zajímavý je i místní Dog’s bar, který je ale většinou okupován místní kočkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *