Jak vlastně našemu tělu prospívají microgreens?

Každý fanoušek zdravé výživy už slovo microgreens zcela jistě někdy zaslechl. Malé šťavnaté lístky se objevují v salátech, pomazánkách i jako zdobení na talířích. Oblíbeny jsou u raw, vegan nebo fitness receptů a jako bonus dokáží našemu tělu nabídnout spoustu výhod.

Microgreens jsou vlastně mladé výhonky, a to nejenom bylinek, ale také některých druhů zeleniny. Nejde tedy o pouhé klíčení semínek. Naopak. Je potřeba vybírat takové druhy, jenž vám v domácích podmínkách dokáží bez větší péče dorůst až do fáze prvních lístků. Obvykle si něco podobného spojujeme s rychle se vyvíjejí řeřichou, ovšem microgreens vám nabídnou možností mnohem víc.

Obliba díky vysokému obsahu živin

Semena ke klíčení mají v tomto ohledu velký potenciál. Jakmile se totiž začnou vyvíjet v mladou rostlinu, nabídnou vám opravdu výjimečně pestrou zásobárnu vitamínů  a minerálů, ale také bílkovin a prospěšných enzymů. Jde o látky, které mají umožnit rostlině co nejlepší  a nejrychlejší adaptaci na okolní prostředí. A přesně takových výhod si můžete užívat i vy.

Přečtěte si také:  Staráte se správně o své nehty? U svém majiteli řeknou mnoho

Pozitivům dominují zejména vitamíny

Konkrétně jde o vitamín C a E. Zcela jednoduše si to ukážeme na názorném příkladu červeného zelí:

  • ve zralých hlávkách najdete 57 mg vitamínu C ve 100 gramech,
  • pokud si pořídíme semena klíčků a necháme je dojít do stádia microgreens, můžeme se těšit na úžasných 147 mg vitamínu C ve sto gramech.

Pouhých 100 gramů těchto microgreens vám tak poskytne téměř 200 % doporučené denní dávky vitamínu C. A vitamín E? Denní doporučená dávka tohoto vitamínu činí 12 mg, většina microgreens však ve 100 gramech obsahuje více než 25 mg.

Proč klíčení semen vyzkoušet

  • Silnější imunita a zdraví.
  • Péče o krásu.
  • Podpora trávení.
  • Detoxikace organismu.
  • Perfektní náhrada za vitamínové doplňky, a to zejména během zimy, kdy je skutečně čerstvého ovoce a zeleniny pramálo…

To je jen malý výčet pozitiv, na něž se můžete těšit. Chcete začít? Není to nic těžkého. Postačí vám jen semena a miska na klíčení. Zjistěte o všem více u specialistů na stránkách semena.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *