Autokaravan – domov na kolečkách

Kdo z vás by občas nechtěl zažít ten pocit dobrodružství a volnosti a vyrazit na dovolenou na čtyřech kolech? Dnes si můžete pořídit autokaravan, který splní vaše požadavky a zabezpečí vám takový komfort a luxus jako dobrý hotel. Na trhu je opravdu velký výběr. Svoboda, neomezený pohyb a možnost volby, to jsou kritéria proč s karavanem začít.

Hned na začátku máte dvě možnosti. Buď si karavan koupit a cestovat si kdykoli a kamkoli nebo si ho pouze vypůjčit na pár dnů během vaší dovolené. Ta druhá varianta je samozřejmě levnější. Existuje mnoho firem, které tyto služby nabízejí. Máte možnost vypůjčit si takový karavan, na který byste třeba neměli. Vypůjčení stojí poměrně rozumnou cenu.

Kam s ním? Problém začíná při parkování

Problém může občas nastat s parkováním. V některých zemích volnost pohybu končí. Můžete pobývat jen na přesně vymezených místech a to v kempech všeho druhu. Ty však nabízejí další komfort. Máte zde možnost připojit se na elektrický proud, načerpat vodu do zásoby. Většina horských kempů funguje celoročně, a tak vám nic nebrání vyrazit v kteroukoli roční dobu. Z českých jsou to například kempy v Harrachově nebo ve Špindlerově mlýně.

V zahraničí takto funguje převážná většina alpských kempů. Dále existují země, kde se může kempovat volně v přírodě, pokud tím neporušujete krajinu nebo někoho neobtěžujete. Mezi jednu z nich patří například Švédsko.

Přečtěte si také:  Plánujete svatbu? A víte už, kde uspořádáte hostinu? My ano!
Kam s ním? Problém začíná při parkování
Kam s ním? Problém začíná při parkování

Základní vybavení

Kromě veškerého komfortu, který můžete nalézt v osobním autě, jako je klimatizace, centrální zamykání, elektrické stahování okýnek, nabízí autokaravan něco navíc. Obytnou plochu určenou nejen k přespání, ale k plnému komfortnímu životu během vaší dovolené. Pocítíte pohodlí domova všude na cestách. K základní výbavě patří kompletně zařízená kuchyň, lednička s mrazákem, vařič, dřez s baterií, nádrž na vodu, ohřívač vody a odpadní nádrž, okna s roletami, záclony, skříně, stůl se židlemi, lůžková plocha a WC kazeta se sprchou. Autokaravan je vybaven speciální baterií pro obytnou část. Součástí každého karavanu je i střešní držák, úložný prostor a venkovní markýza.

Přídavné vybavení

Svůj autokaravan si můžete i vylepšovat. Na trhu je v prodeji mnoho typů příslušenství. Kromě klasického držáku na kola nebo solárních panelů na střechu, které budou šetřit vaši energii, existují i novinky. Mezi jednu z nich patří například držák na skútr, který si získal název pologaráž. Cestovat tedy můžete pohodlně i se svojí motorkou. Tato garáž slouží jako další úložný prostor a můžete ji využít i na jiné sportovní vybavení.

A za kolik?

Cena půjčení karavanu se pohybuje od 2 000 do 3 000 Kč za jeden den. Cena nového karavanu je vysoká, okolo 1 000 000 Kč . Samozřejmě záleží na typu. Ale také existuje možnost koupit si starší za rozumnou cenu a v dobré kvalitě.

Vozy jsou vybavené na celoroční provoz, a tak by byla škoda toho nevyužít. Mohou se stát vaším druhým domovem. Chatou, která může být všude, kde se vám zrovna zlíbí. Není to skvělá výhoda?

Autokaravan - domov na kolečkách
Autokaravan – domov na kolečkách

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *