Hledáte zdravou alternativu účinného vytápění? Vsaďte na sálavé teplo

Akumulace je v poslední době ve světě vytápění hojně skloňována. A rozhodně je k tomu důvod. Kamna s akumulací totiž mohou nabídnout svým majitelům nečekané výhody.

Teplo nejdříve nashromáždí a následně ho postupně uvolňují do interiéru. Není tak třeba neustále vytápět a vysušovat vzduch. Ušetříte za palivo (spotřebujete ho méně) a jako bonus si ještě zajistíte příjemnější a zdravější mikroklima v místnostech.

Vyplatí se akumulace? Vyznejte se v číslech

Ne vždy jde však o výhodou. Důležitý je zejména materiál, z něhož jsou akumulační kamna vyrobena. Nabízí-li nízkou efektivitu, bude návratnost vaší investice velmi pomalá, což rozhodně není žádoucí.

A po čem se tedy dívat? Hledejte tzv. účinnost spalování tepla. Pokud se pohybuje okolo 80 % a více, pak máte jistotu, že v ruce držíte opravdu kvalitní produkt, vhodný jak do domácnosti, tak třeba i do kancelářských prostor. Záleží samozřejmě na použitém typu paliva.

Popularitu zajišťuje akumulačním kamnům nečekaná skupina uživatelů

Možná se zdá, že z dnešního pohledu je něco podobného už přežitkem. Ale není to tak. Akumulační kamna se totiž dostala do hledáčku majitelů nízkoenergetických domů, kteří díky nim mohou leckdy srazit náklady na vytápění na úplné minimum. Ovšem uplatní se prakticky kdekoliv.  Jsou dostupná v mnoha výkonech  a provedeních a s pestrou paletou nejrůznějších provozních komponentů.

Přečtěte si také:  Jak si rozvrhnout kuchyni tak, aby bylo vaření v ní skutečným zážitkem

Když chcete kamna na dřevo…

A měli bychom zmínit ještě jednu výhodu. Sálavé teplo nevíří v místnosti prach ani jiné nečistoty, ani nesnižuje vlhkost vzduchu. Obojí v domácím prostředí oceníte. Chcete vsadit na specialisty? Pak jsou naším tipem akumulační kamna Nunnauunni.

Jejich krbová vložka je obestavěna mastkem – materiálem s velmi dobrými akumulačními vlastnostmi. Nabídnou vám účinnost 81 % a jejich provoz je velmi čistý a komfortní. Nabízí se v rozpětí výkonu 3 až 10 kW, takže si snadno vyberete model vhodný právě pro své potřeby. Zjistěte o nich více na jejich domovské stránce Svetkrbu.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *