Staráte se správně o své nehty? U svém majiteli řeknou mnoho

Jistě nám dáte za pravdu při rčení, že ruce nám toho o svém majiteli řeknou mnoho. Vždyť ruce jsou vlastně komunikační prostředek – jsou nejvíce vidět, podáváme si je na pozdrav nebo při seznámení. Přesto jsou lidé, kteří je zanedbávají. Ale proč?

Manikúra

Každý by měl mít svou vlastní manikúru, která obsahuje minimálně tyto nástroje:

  • nůžtičky,
  • pilník,
  • zašťouchávadlo,
  • kleštičky.

Jednou týdně by jste měli ruce namočit do připraveného misky s vodou, která nehty změkčí a tím vám usnadní práci. Když jsou nehty poddajnější, ostříháme je na délku podle libosti, avšak maximálně dlouhé po to místo, kde jsou nehty zdravé. Poté nehty zapilujeme . Pilovat se musí vždy jen jedním směrem, jinak by se nehty mohly začít třepit. Nakonec zatlačíme kůžičku do krajů nehtových lůžek.

Jestliže si chceme nehty vybělit, poslouží nám docela dobře obyčejný citrón. K vybělení konců pod nehty se prodávají speciální bílé tužky.

Přečtěte si také:  Káva a její blahodárné účinky na lidský organismus
nehty
Staráte se správně o své nehty? U svém majiteli řeknou mnoho

Nehty

Pokud patříte mezi ženy, které si své nehty rády zdobí, nabízí se vám dnes již nepřeberné množství možností, jak je vylepšit.

Domácí lakování

Je zdaleka nejlevnější způsob. Potřebujete však dostatek šikovnosti a trpělivosti při schnutí – věděla jste, že lak na nehtech zaschne doopravdy až asi po šesti hodinách? Proto je potřeba lakovat nehty nejlépe třeba hodinu před spaním. Nevýhodou je, že každému lak drží jinak, ale u někoho je třeba ho obnovovat co tři dny.

Lakování  profesionálů

Je pohodlné a velice hezké. Můžete si zvolit zdobení gelem či akrylem. Připravte si však větší obnos, minimálně 300 korun, ale můžete se dostat třeba i na tisícovku.

Péče o ruce

Ruce bychom si neměli zapomínat pravidelně mazat krémy na ruce (ano, i muži), aby nebyly suché či popraskané. To, že kousáním nehtů už dnes doopravdy nikoho neoslovíte snad není ani třeba zmiňovat, stejně tak jako to, že nehty přesahující třeba jen o kousek ložisko, je u mužů velice nekultivované.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *