Chcete mít při sváření maximální ochranu? Vsaďte na automatiku

Svářečská kukla je při jakýchkoliv svářečských pracích zcela nezbytná. A i když patří mezi dražší vybavení, rozhodně se do ní vyplatí investovat – a samozřejmě ji také správně vybrat. Dokáže totiž zajistit bezpečnost i nezbytné pohodlí při práci.

V zásadě existují dva typy helem – pasivní a automatické. Ty první jsou levnější a jednodušší. Svářeč  sám totiž rozhoduje  o tom, který filtr v danou chvíli potřebuje. Poté jednoduše vymění sklo nebo rovnou celou helmu.

Nevýhody klasických kukel převažují

Bohužel, jakmile je svářecí oblouk uhašen, rozprostře se před očima  temnota, což je při práci v dílně opravdu extrémně problematické. Pokud se naopak rozhodneme pro nižší stupeň ztmavení skla, může velké množství světla způsobovat bolest očí a další obtíže. Jde tedy o řešení vhodné spíše pro ty, kteří svářením až tolik času netráví.

Nechte helmu, aby se přizpůsobila podmínkám

Ze zcela jiného soudku jsou automatické samostmívací kukly. Nabízí především vysoké pohodlí při práci, a také vysokou úroveň bezpečnosti. Samy totiž dokáží zareagovat na aktuální jas plamene v okolí. Vždy vaše oči spolehlivě ochrání a nezáleží na tom, jestli je vaším oblíbeným pomocníkem klasická nebo invertorová svářečka.

Přečtěte si také:  Když káva znamená více než jen povinnou ranní šálku

A jak to celé funguje? Tato helma je řízena optickými a elektromagnetickými senzory. Světlo aktivuje optický senzor, který okamžitě vyšle signál do hledí, složeného z tekutých krystalů. Ty se během okamžiku samy seskupí do požadované konkrétní polohy. Jejich orientace a tedy i síla ztmavení samozřejmě závisí na síle detekovaného oblouku.

A jakmile zaznamenají snížení intenzity jasu, helma opět zesvětlá. Můžete se tedy bez problémů rozhlédnout po okolí, podat si potřebné pomůcky apod. bez nutnosti helmu sundávat. Helmy Pantermax dokáží na změnu světelných podmínek zareagovat už za 0,1 vteřiny, vaše oči tak spolehlivě ochrání. Více na Pantermax.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *