Dětské postýlky jak je neznáte

Postýlka pro miminko nemusí představovat jen klasickou skládačku s dřevěným plůtkem. Dnes si vyberete z klasických i hypermoderních kolébek a postýlek v široké cenové škále a originalitě se meze nekladou. Základní potřeby miminek a rodičů se však v čase příliš nemění. Podívejte se s námi na nejnovější modifikace dětských postýlek.

Postýlky s praktickými funkcemi

Každá dětská postýlka by měla mít několik základních funkcí. Musí být bezpečná, vyrobená z kvalitních materiálů a měla by mít nastavitelnou výšku ložné plochy pro pohodlné zvedání a ukládání dítěte v závislosti na jeho věku. Rodiče si rovněž pochvalují postýlky s kolečky, které lze libovolně přemisťovat po bytě.

Mnoho současných modelů nabízí i postýlky s integrovaným přebalovacím pultem, kde může fungovat i umývací vanička, nebo speciální přísuvné postýlky, které lze využít pro uspávání miminka nablízku rodičům v manželské posteli. Vyberte si např. postýlku, kterou přestavíte na ohrádku pro hraní, nebo takovou, která poroste spolu s potomkem.

Dětské postýlky jak je neznáte
Dětské postýlky jak je neznáte

Rostoucí postýlky

Že na původní dětské postýlce může spát i dospělák? No opravdu. Rostoucí postýlka vám ušetří spoustu času i peněz, roste totiž s dítětem a to nikoliv na úkor pohodlí. Taková rostoucí postýlka může být prodávána samostatně, nebo jako součást multifunkčního modulu, který lze postupně rozložit na celou výbavu dětského pokojíčku se skříňkou, komodou nebo psacím stolečkem.

Přečtěte si také:  Dětské hřiště jako srdce každého parku

Součástí bývá např. i nadstandardní polohovatelný rošt, což by u výrobků typu „all in one“ málokdo očekával. Oblíbená je např. sestava Combo od francouzského výrobce, kterou nalezneme v nabídce internetového obchodu Nábytek Aldo. Matraci budete většinou vybírat odděleně, neboť preference jsou v této oblasti mezi zákazníky dosti odlišné, ale prodavači vám ochotně doporučí komplementární zboží.

Na co si dát pozor, pokud máte miminko a psa v jedné domácnosti.

Romantické a moderní postýlky

Pro romantiky se nabízejí stylizované postýlky s nebesy, dřevořezbou nebo v netradičních barvách. Oblibě se v poslední době těší nábytek v rustikálním francouzském stylu, mnohdy barevně a materiálově sladěný s textiliemi v pokoji.

Hraví rodiče mohou potomkovi zakoupit celou tematickou ložničku s pomilováníhodnými pohádkovými postavičkami nebo s oblíbenými zvířátky. Vyznavači moderny ocení praktické omyvatelné povrchy v nadčasových materiálech a barvách, za které se nebude stydět ani odrostlejší potomek.

A jakou postýlku si vyberete vy? Ať se vám líbí jakýkoliv styl a ať hledáte jakékoliv speciální funkce nábytku, vyžadujte certifikát o zdravotní nezávadnosti použitých materiálů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *