Nákup investičního zlata není složitý, máme zaručené tipy

Chcete nakupovat zlato, abyste zabránili znehodnocení svých finančních prostředků? Pak máme pro vás několik zajímavých tipů. Díky nim na celém procesu rozhodně neproděláte, ani se nenachytáte na nejčastější chyby. A jaké to jsou?

Když se řekne investiční zlato, vybavíme si většinou slitky, ovšem pořídit ho lze  i ve formě mincí. Na to bychom neměli zapomínat. Ovšem vždy pouze tam, kde za ražbu nic neplatíte. Takových odborníků sice není mnoho, ale přesto existují.

Zaměřte se na původ zlata

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Ty dodávají na trh pouze oběhové a pamětní mince, a to přímo pro Slovenskou národní banku. Ale to vůbec nevadí. Pokud chcete investiční zlato sehnat, zaměřte se na to ze švýcarských nebo německých rafinerií.

A proč právě zlato, a ne třeba stříbro nebo platina? Je to jednoduše proto, že tato komodita je při nákupu (a samozřejmě také při případném prodeji) osvobozena od DPH. Ano, tak jednoduché to je. Státu tedy nezaplatíte nikdy nic navíc, takže se vaše těžce naspořené peníze žádným způsobem neumenší.

Přečtěte si také:  Nebankovní podnikatelský úvěr: 4 důvody, proč se ho vyplatí sjednat

Pozor na to, kde zlato pořizujete

Bohužel i když se často domníváme, že je cena zlata napříč trhem zcela stejná, není tomu tak. U jednotlivých poskytovatelů tohoto drahého kovu se totiž značně liší. A to třeba i o 10 %. Sázkou na jistotu je tedy nákup u dodavatele, který se řídí situací na světovém trhu a nepřiráží si k ceně žádné nesmyslné poplatky.

Naším tipem je rozhodně Zlatovna.cz. Zlaté slitky i mince můžete nakoupit jak v jejich  specializovaném e-shopu, tak i v prodejnách v moravském Vsetíně či v Praze. K mání jsou slitky už od jednoho gramu, které si může dovolit opravdu každý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *