Revize plynových kotlů je důležitá, postarejte se o ni ještě před sezónou

Každoročně zemře v ČR podle odhadů několik desítek lidí jen díky tomu, že zanedbali doporučenou frekvenci kontrol. Pokud totiž kotel nefunguje správně, začne se do interiéru uvolňovat oxid uhelnatý. A protože je tento plyn bez jakéhokoliv zápachu, snadno dosáhne jeho koncentrace smrtelných hodnot.

A jak často je revize kotlů třeba? Běžná kontrola je doporučena jednou za rok, revize pod dohledem odborníka pak jednou za tři roky. Je ovšem nutné ji objednat včas.

Na vlastní znalosti a síly nesázejte

Mnoho lidí se spoléhá na to, že svůj kotel dobře a zná a s případnými menšími problémy si snadno poradí. Ovšem ve skutečnosti jen málokdo dokáže poznat počínají degradaci těsnění, špatně dotaženou trubku a podobné drobnosti. Technik tohle zvládne doslova levou zadní a vy budete mít jistotu, že je všechno v pořádku.

Pamatujte si proto, že jedinou věcí, kterou se musíte bezpodmínečně naučit, je ovládání plynového kotle. Všechno ostatní provádí jeho systémy automaticky a na nutnou kontrolu je nutné sjednat odborníka. Díky tomu budete za všech okolností v bezpečí.

Přečtěte si také:  Orientální koberec je nádherný. Jak ho však efektivně sladit s interiérem?

Kde a jak revizi poptat

Ta první se odehrává už ve chvíli, kdy kotel instalujete. To musí provádět odborník, který vám také poradí s mnoha nezbytnostmi. Dozvíte se od něj například to, jak vyřešit odběr teplé vody na dvou vzdálených místech. V takovém případě je totiž dobré umístit kotel tam, kde se častěji otevírá kohoutek teplé vody, což ve většině domácností bývá obvykle v kuchyni.

A nebojte se, na faktuře vám příliš velké číslo nepřibude. Vždyť položka “plynový kotel cena“ se zpravidla vejde do tisícovky.

Pozor na správné načasování

kdy udělat revizi kotle? Nejlépe před topnou sezónou nebo těsně po ní. Získáte tak dostatek času na vyřešení možných potíží. Revizi lze poptat i u svého dodavatele plynu, např. na EON.cz. Tady vám dokonce sami pohlídají správný termín.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *