3 rady, jak posílit imunitu během zimních měsíců

Zimní měsíce se obvykle nesou v duchu angín a různých viróz, které nejsou nějak zvlášť příjemné. Pokud navíc nedisponujete zrovna silnou imunitou, může se i obyčejná rýma proměnit ve velmi nepříjemné onemocnění, s nímž si poležíte několik týdnů. Právě proto je na místě snažit se imunitu posilovat, a to různými způsoby.

1.      Užívejte důležité vitamíny a minerály

Naše tělo v první řadě potřebuje pro své správné fungování dostatek vitamínů a minerálů, díky čemuž mohou probíhat veškeré procesy bez komplikací. Jestliže nějaký vitamín či minerál chybí, projeví se to na našem zdravotním stavu, přičemž se výrazně oslabí i náš imunitní systém. Následně tedy může být i mnohem náchylnější k rozvoji onemocnění.

Svůj imunitní systém můžete podpořit užíváním doplňků stravy, kam patří i Hesperutin + bioflavonoid s vitamínem C. Právě kombinace použitých látek přispívá k tomu, že má vitamín C mnohem vyšší účinek a tím i efektivněji podpoří naši obranyschopnost. Dostupný je buď přímo u výrobce Naturvita, nebo na e-shopu Gigalékarna.cz.

Přečtěte si také:  Poradíme vám, jak co nejrychleji zhubnout

2.      Začněte pracovat na postupném otužování

Skvělým pomocníkem při posilování imunity je zejména otužování, s nímž si můžete vybudovat silnou obranyschopnost proti celé řadě onemocnění, a to i těm velmi závažným. Začít přitom můžete prakticky kdykoliv, a to bez nutnosti pořizovat si drahé vybavení. Stačí vám k tomu nejbližší rybník a trocha trpělivosti.

3.      Snažte se žít podle pravidel zdravého životního stylu

Imunitnímu systému velmi pomáhá i to, když dodržujete pravidla zdravého životního stylu. Do něj spadá nejen zdravé stravování, ale i pravidelný pohyb. Ten je pro naše tělo obzvlášť důležitý, přičemž téměř nezáleží na tom, o jaký typ aktivity se jedná. Každopádně i zde je nutné myslet na dostatečný příjem vitamínů a minerálů, jež je klíčový ke správné regeneraci – ideální volbou je již zmíněný Hesperutin či jiné komplexní doplňky stravy, které nakoupíte na GIgalekarna.cz.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *