Ekologické nákupní tašky prospívají životnímu prostředí

Většina lidí, kterým záleží na zdravém životním prostředí pro naše děti, se snaží omezovat používání plastových výrobků. Plasty totiž představují jedno z největších typů znečištění, které ohrožuje současnou přírodu. Nejen že se rozpadá velmi dlouho (až několik set let) ale navíc uvolňují do okolí petrochemické látky, které otravují okolní přírodu. Ani vy jistě nechcete žít na skládce. Abychom dokázali zachovat zdravé životní prostředí i pro další generace, je potřeba náš přístup k plastu od základů změnit. Jedním ze způsobů je používat místo klasických umělých hmot biodegradabilní plasty, které se v přírodě během krátké doby samovolně rozpadnou.

Kde sehnat ekologické nákupní tašky

Ekologické nákupní tašky za rozumnou cenu pořídíte na stránkách specialistů na výrobu ekotašek – ekologickeigelitky.cz. Můžete si vybrat z několika typů vysoce kvalitních tašek z biologicky rozložitelného plastu, které vám na přání potisknou například logem vaší firmy a vy tak získáte skvělý reklamní předmět pro své zákazníky. Kromě ekologických tašek v jejich sortimentu naleznete i plastové obálky pro zásilky s potiskem.

Co vlastně znamená „biologicky rozložitelný plast“?

„Normální“ plast je syntetický materiál vytvořený z chemikálií na bázi ropy. Tyto chemikálie tvoří dlouhé polymerní řetězce, které jsou tak odolné vůči rozpadu, že v přírodě vydrží stovky let. Biologicky rozložitelný plast má přidanou biodegradabilní složku, díky které se po dvou letech rozpadne. Kompostovatelný plast je oproti tomu vyroben z organických a obnovitelných surovin, jako jsou rostlinné oleje, kukuřičný či maniokový škrob. Díky tomu se tyto plasty nejenže v přírodě rozpadnou během velmi krátké doby, ale navíc při rozkladu vytvářejí humus, který do půdy přidává cenné živiny. Biologicky rozložitelné plasty také vyžadují k výrobě mnohem méně energie, a když se za správných okolností rozpadnou, uvolní až o 70 % méně skleníkových plynů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *