Naučte se pečovat o suchou pleť a probuďte v ní ztracenou krásu

Na otázku, proč je vaše pleť suchá a bez známky vitality, není snadné odpovědět. Možná je na vině genetika, možná se na ní podepsaly nepříznivé vnější vlivy. Podstatné je, že daný stav nemusí být trvalý. Je jen na vás, jak svědomitě se k péči o pokožku postavíte, a zda budete dodržovat základní pravidla každodenní péče. Nebojte, není tak náročná, jak si možná myslíte.

Jak poznáte, že je vaše pleť suchá?

Život se suchou pokožkou není žádný med. Tedy nejdříve ano, v mladším věku vypadá mnohem lépe než pleť se sklony k nadměrné produkci kožního mazu. Neleskne se, prakticky se na ní netvoří akné, má roztomile narůžovělý nádech… Zkratka značka ideál. Situace se diametrálně mění mezi dvacátým až třicátým rokem života, kdy se začnou projevovat stinné stránky. A že jich není málo.

K typickým znakům suché pleti patří ustavičné svědění, pnutí a v horším případě tvorba bolestivých prasklin. Majitelé suché pleti se navíc mnohem dříve potýkají s vráskami, což nesou nelibě především ženy.

ženy, kosmetika
Naučte se pečovat o suchou pleť a probuďte v ní ztracenou krásu

Rizika na každém kroku a po celý rok

Do jaké míry vás bude suchá pleť trápit, závisí na několika faktorech. Zdaleka nejvíce trpí v průběhu zimy, kdy na ní působí mráz, vítr a teplotní rozdíly při častých přesunech z vnitřního do venkovního prostředí. A také suchý horký vzduch, jehož původcem je ústřední topení. Ten kůži nadměrně vysušuje. V žádném případě jí neprospívají ani horké koupele, které si v průběhu zimních měsíců odpustí jen málokdo.

Aby to majitelé suché pokožky neměli příliš jednoduché, musí se mít na pozoru i v létě, kdy na kůži působí intenzivní sluneční paprsky. Negativní vliv má také styk s chlorovanou či slanou mořskou vodou a působení klimatizace.

V zimě i v létě je proto nezbytné suchou pokožku hydratovat a postarat se o přísun důležitých vitamínů a stopových prvků.

5 tipů, díky kterým pleť dostanete do formy

1. Každodenní péči vám výrazně usnadní kvalitní kosmetika na suchou pokožku. Preferujte hypoalergenní krémy bez obsahu parabenů, ftalátů a dalších škodlivých látek. Dobrou volbou je například produktová řada Atoderm od Biodermy.

Bioderma, péče o pleť
Kosmetika Atoderm od Biodermy

2. Suchou kůži může způsobit dehydratace. Jedná se o dočasný stav způsobený nedostatkem tekutin. Dodržujte proto pitný režim a dopřávejte svému tělu dostatek vody vždy, když si o ni byť jen náznakem požádá.

3. Horké koupele vyměňte za krátké sprchování ve vlažné vodě. A vysušující mýdlo nahraďte šetrným sprchovým gelem.

4. Nebojte se doplnit jídelníček o potravinové doplňky s látkami, které zlepšují imunitu i hojení kůže.

5. Pleť dvakrát denně čistěte speciálními přípravky. Praktickým pomocníkem, který hravě odstraní většinu nečistot včetně těžkých kovů, je micelární voda Sensibio H2O od Biodermy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *