Seřízení oken: Jak na něj svépomocí a čemu byste měli věnovat pozornost?

Pokud vlastníte plastová okna, je určitě na čase přistoupit k jejich seřízení. To je důležité nejen v zimě, kdy na něj nedá dopustit většina majitelů nemovitostí, ale i v létě, kdy lze zabránit nasávání přebytečného tepla do domu. Konečně se tak můžete vyhnout hodinám strávených u klimatizace, které vám nejenže nepomůžou, ale naopak zvýší váš účet za elektřinu.

Seřízení oken zvládnete i sami doma

Jestliže chcete svůj dům připravit na další sezonu, určitě byste neměli zapomenout na seřízení oken. Tak lze ušetřit i stovky korun na účtech za energie, které byste mohli využít mnohem užitečněji. Seřízení oken však zvládnete i sami doma, bude vám k tomu stačit pouze imbusový klíč a trocha trpělivosti.

Okna si zaslouží i výměnu těsnění do oken, které je běžné i u dřevěných oken. Právě ty dokážou být pořádně problematické, jelikož jsou v neustálém pohybu. Míru těsnění lze přitom zvýšit i koupí žaluzie do oken, která vás bude nejen chránit před slunečními paprsky či otravnými pohledy sousedů, ale i venkovní teplotou.

Přečtěte si také:  Jaké je nejlevnější parkoviště u letiště Praha?

Nechte si opravit okna od profesionálů

Pokud přijdete na to, že seřízení nestačí a budou nutné opravy oken, je na místě přizvat si na pomoc profesionály. Neodborný zásah by totiž mohl okna nenávratně poškodit, což by se vám také pořádně prodražilo. Specializovaná firma vám může vyměnit i okenní těsnění či celá skla.

Jednou z takových firem je i Správa oken, která má na trhu již několika leté zkušenosti. Právě dlouholetá praxe je její největší předností, které využívají stovky spokojených zákazníků. Objednat si tak můžete kompletní správu oken, nebo jen pravidelnou údržbu – firma se nebrání ani zcela individuálním řešením. Jejím hlavním cílem je vždy kvalita a maximální profesionalita, a to bez ohledu na to, o jaký úkon se zrovna jedná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *